Vücudun Şifresi 1 10 günde 15 kilo, 30 günde 24 kilo ve "1 günde 7 kilo" Noter tasdikli Zayıflama ve daha fazlası...
Halil KARGULU Gerçekleştirdiği zayıflama programlarıyla, sağlığından ödün vermeden, dünyanın en hızlı ve farklı sürelerde en çok zayıflayabilen ünvanını hak edecek sonuçlarla, Guinness Rekorlar Kitabına 67121 başvuru ve 62787 üyelik numarası ile adaylık kaydını yaptırmış, idealist ve araştırmacı bir kişiliktir.

Eski bir Kızılderili atasözü der ki; "Komşun hakkında hüküm vermeden önce iki ay onun makosenleriyle yürü."

Kilolu olmak, şişman olmak, hatta "şişko" diye adlandırılmak nasıl birşey diye empati kuramamış, yaşanan psikolojik karmaşa ve çöküşlere, insan fizyolojisine, estetik kaygılarına, bunlarla gelen yıpratıcı duygulara bir anlam getirememiş ama yine de içinde bulunduğumuz durumu en iyi kendilerinin bildiğine, en iyi kendilerinin çözebileceğine inananlara söylemek istediğim tek söz bu oldu hep.

Bir şişmanın ayakkabılarını giymelisiniz; onun yaşamına girmeli, yaşadıklarını görmeli, hissettiklerini paylaşmalısınız. Birçok uzman ne kadar fizyolojik olarak açıklarsa açıklasın, aynı kiloları ve aynı kaderi paylaşanlar biliyorlar ki şişman olmak; en çok inciten, en güçlü psikolojik ağırlık. Kilonuz, idealinizden ne kadar uzaksa, siz de kendinizden o kadar uzaksınız demektir.

Belki bizimle aynı duygudaşlığı paylaşmıyor birçok insan ama her şişko sözcüğünde; sahte kahkahaların arkasına saklanıp bu şakayı yapandan daha çok gülmeyi başarabilirse, konunun bir an önce kapanacağına inanan bir dolu insan olduğunu göreceksiniz. Vücudun Şifresi 1, Halil Kargulu, 9799944537703, Hk Performans
Stok Kodu
9799944537703
Boyut
165-235
Sayfa Sayısı
400
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-07
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
Kuşe
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat