Zamanı AşanlarIX. Yüzyıla Kadar Türk Sanatı

Zamanı Aşanlar,İlhan Özkeçeci
Zamanı Aşanlar Bu kitap, Türk sanatını; tarih, estetik, üslûp, felsefî arka plan, motif-kompozisyon, çağdaş yorumlar gibi önemli boyutlarını ele alan kapsamlı bir araştırmalar dizisinin ilkidir.
ZAMANI AŞANLAR, bütünsel bir bakış açısıyla Türk sanatını her yönüyle ele alarak yayın hayatımıza kazandırmayı hedefleyen Prof. ilhan ÖZKEÇECİ'nin bu külliyatının ilk eseridir. Bu kitapta; öncelikle ulusal ve uluslar arası sanat araştırmaları bağlamında tartışılan Türk sanatı, varlığı, kaynağı, estetik özellikleri gibi temel olgular yorumlanmıştır.
İskit, Hun, Göktürk, Avar ve Uygur sanatı eserleri üzerine, çağdaşları olan diğer çevrelerle karşılaştırmalı olarak estetik açıdan analiz edilmiştir. Özellikle, göçebe Türk topluluklarının yaşamında önemli yer tutan ve daha sonra birçok medeniyeti etkileyen sanat eserlerinin dönemindeki sanat eserleri ile etkileşim ve görsel plandaki yansımaları grafik çizgilerle değerlendirilmiştir. Zamanı Aşanlar, IX Yüzyıla Kadar Türk Sanatı, İlhan Özkeçeci, 9789759852603, Hms Grup
Stok Kodu
9789759852603
Boyut
160-240
Sayfa Sayısı
288
Basım Yeri
Isparta
Basım Tarihi
2004-12
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
Kuşe
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat