Tarsuslu Paulus’un Üç Dünyası

%15
Tarsuslu Paulus'un Üç Dünyası,Richard Wallace

Liste Fiyatı : 28,50 TL
İndirimli Fiyat : 24,23 TL
(Bu ürünü aldığınızda 24 puan kazanacaksınız)
   24

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Hıristiyanlığın ortaya çıkıp gelişmeye başladığı dünya ayrı ayrı toplulukların ve kültürel “katman“ların karşılıklı etkileştiği bir dünyaydı.
“Antik Dünyanın Mirası“ dizisinin ikinci kitabı, bu dünyayı, İsa'nın habercisi Tarsuslu Paulus'un yaşamı aracılığıyla araştırıyor; bunu yaparken üç temel kültürel katmanı yani yerel kültürleri, İskender'in fetihleri sonucunda doğuya yayılmış ve birçok çevrede ortak olan Hellenistik kültürü ve yönetime egemen Roma kültürünü ele alıyor. Anadili Yunanca olan bir Romalı Yahudi kimliğiyle Paulus'un bütün bu katmanlardaki payının ne olduğunu inceliyor.
Yazarlar, Paulus'un gezip dolaştığı yerleri tanıtırken, tarihsel, kültürel ve
siyasal farklılıkları açıklıyor ve din, felesefe, dil gibi bir insanın kimliğinin belirlenmesine katkıda bulunan çeşitli kurum, yol ve araçları tartışıyorlar.
30000 km'den fazla yolculuk yapan bu önemli antik çağ gezginiyle, antik dönem Anadolu'sunun panoraması gözler önüne serilirken, birinci yüzyıl Yahudiliğinden ortaya çıkan ve önce Doğu Akdeniz'in Hellenleştirilmiş toplumları içinde ayrı ve yeni bir din olarak gelişen Hıristiyanlığın başlangıç dönemindeki karmaşıklık da renkli bir biçimde açıklanmaktadır.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789758293070
Boyut
135-215
Sayfa Sayısı
276
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2012-05
Çeviren
Z. Zühre İlkgelen,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat