Fotoğrafta etkin bir kompozisyon uygulaması, başarılı bir fotoğrafın temel anahtarlarından biri olup, her ciddi fotoğrafçının öğrenip ustalaşması gereken bir beceridir. “Fotoğrafta Kompozisyon“ kitabında, Grill Ve Scanlon görüntülerin fotoğrafik tasarımına modern ve kolay anlaşılır bir yöntemle yaklaşmaktadırlar.
Kitapta önce kompozisyonun amacı ortaya konmakta, daha sonra da adım adım tüm görsel sanatlarda karşımıza çıkan belirgin kompozisyon unsurları irdelenmektedir. Üçüncü bölümde fotoğrafa yönelik kompozisyon teknikleri vurgulanmakta, dördüncü bölümde de rengin fotoğraftaki etkisi ele alınmaktadır. Tüm bu teknikler güçlü fotoğrafların üretilmesine temel teşkil etmektedir.
Kompozisyonun tümüne hakim olmayı içeren beşinci bölümdeyse, Grill ve Scanlon bir fotoğrafın izleyici üzerinde, fotoğrafçının arzu ettiği etkiyi yapabilmesi için degişik kompozisyon tekniklerinin nasil kullanılacağını anlatmaktadırlar.
Kitabın son bölümüne de, kitapta kullanılan fotografların bir çoğunun çekimi sırasında kullanılan araç ve tekniklerin detaylı olarak anlatıldığı teknik veriler eklenmiştir.
Yalın dili ve fotoğraflarıyla “Fotografta Kompozisyon“ ağır bir akademik eser olmayip, fotoğrafla ciddi olarak uğraşanları hem bilgilendirici, hem de görsel olarak teşvik edici, uygulamaya dönükk bir kitaptır.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789758293506
Boyut
120-215
Sayfa Sayısı
180
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2003-01
Çeviren
Nedim Sipahi,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat