Riskin Ötesi Dağcılarla Söyleşiler

%15
Riskin Ötesi Dağcılarla Söyleşiler,Nicholas O Connell
“O'Connells'in söyleşileri bana yeniden büyük tırmanıcıların hepsinde var olan ortak bir olguyu hatırlattı: Onlar kendilerine inanıyorlar ve rüyalarının peşinden gidiyorlar.“
John Roskelley, Amerikalı dağcı, yazar ve fotoğrafçı-
Eğer macera sizi büyülüyorsa, maceraperestler çok daha fazla etkilerler. Kaya kütlelerine tırmanmak ya da buzla kaplı bir zirveye çıkmak için yaşamını, vücudunu, ruhsal sağlığını riske atan erkekler ve kadınlardan daha şaşırtıcı ne olabilir? Riskin Ötesi: Dağcılarla Söyleşiler, kendilerini ifade etmenin yegane şekli tırmanmak olan insanları anlayabilmemize yardımcı oluyor.
Dünyanın en yenilikçi ve başarılı on yedi tırmanıcısıyla yapılan bu derin sohbetler, onların tırmanışa karşı kişisel yaklaşımlarını şekillendiren etkileri, olayları ve felsefeleri aydınlatıyor. O'Connell, düşündüğümüz soruları Walter Bonatti, Reinhold Messner, Voytek Kurtyka, Catherine Destivelle ve diğer öncülere yöneltiyor. Onları ilk defa tırmanmaya yönelten şey nedir? Tırmanmayı sürdürebilmek için fiziksel, duygusal ve parasal kaynakları nasıl buluyorlar? Başarıya, başarısızlıkla ve bu sporun içerdiği tehlikeyle nasıl başa çıkıyorlar? Dağcılığa katkılarıyla ilgili neler hissediyorlar?
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789758293407
Sayfa Sayısı
336
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2003-01
Çeviren
Nedim Sipahi,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat