Erkekler Nasıl DüşünürErkeklerin Dünyasında Başarılı Olmanın 7 Altın

%17
Erkekler Nasıl Düşünür,Adrienne Mendell
Erkekler işyerlerinde sürekli övünürler, hatalarını örtmeye çalışırlar, bilmedikleri şeyleri bilirmiş gibi davranırlar, kavga çıkarırlar. Bütün bunların üzerine, bir de işlerinde ilerleme kaydederler. Neden? Psikolog Adrienne Mendell'in 100 üst düzey yönetici ile görüşme yaptıktan sonra öğrendiği şey şu oldu: Kadınlar, erkeklerin iş yaşamlarında en çok değer verdikleri nitelikleri baskılıyorlar. Ve erkekler hala çok güçlü konumlarda oldukları için, eğer oyunu erkeklerin kurallarına göre oynamıyorsanız, hiç oynamayın daha iyi...
Mendell'in yaptığı görüşmelerin ve kafaları karışmış yüzlerce kariyer sahibi kadına verdiği danışmanlık hizmetlerinin ışığında, “Erkekler Nasıl Düşünür“ adlı kitap, erkeklerin çocuklarında oyun - kız çocuklarının dışlandığı oyunlar - oynarken öğrendikleri yedi kuralı tanımlamaktadır. Bu kuralar size yüzeyde çok basit görünebilir, ancak bu kuralları erkeklerin anladığı biçimde anlamak o kadar kolay bir iş değildir. Şu tuzaklara sizler de düşmüş olabilirsiniz.
Erkek olan patronunuzun, projelerinizin kontrolünü size bırakmasını istediniz ve kontrolü size bırakmadığı için öfkelendiniz. Oysa kontrolü sizin ele geçirmeniz gerekir - bunun başka bir yolu yoktur.
Bir erkek iş arkadaşınızın, sizin çalışmalarınız sayesinde kendini ön plana çıkardığı için çok sinirlendiniz. Başarılarınızı herkese göstermek için bir şeyler yapıyor musunuz?
Bir hata yaptığınızda özür dilersiniz. Oysa, özür dilediğiniz erkek sizin kibar bir insan olduğunuzu düşünmüyordur - sadece işinizde yeterli olmadığınızı itiraf ettiğinize inanıyordur.
Bir erkek iş arkadaşınızla kavga ettiğiniz zaman çok etkilenirsiniz. Oysa işyerinizdeki erkekler bir saat boyunca birbirlerine bağırır çağırır, sonra da hiçbir şey olmamış gibi birlikte bira içmeye giderler.
İşte kadınları çileden çıkaran durumlara birkaç örnek! “Erkekler Nasıl Düşünür?“ deki stratejiler, içgörüler ve gözlernizin açılmasını sağlayacak öğütler, erkeklerle daha iyi geçinmenizi ve ait olduğunuz konuma gelmenizi sağlayacaktır.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789756972557
Boyut
160-240
Sayfa Sayısı
227
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
1998-01
Çeviren
Gülder Tümer,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat