Kadınların Hayatlarını Mahvetmek İçin Yaptıkları On Aptalca Hata

%17
Kadınların Hayatlarını Mahvetmek İçin Yaptıkları On Aptalca Hata,Laura
LA radyosunun, aynı zamanda terapsit olan sevilen programcısı, kadınları mutsuz iseler ve hayatları karmakarışık ise, hiç kimseyi ve hiçbir şeyi değil, sadece kendilerini suçlamaları konusunda uyarıyor. Aklını, sağduyusunu, sınır tanımayan klinik tekniklerini kitap sayfalarına aktaran Dr. Laura, okurların öylesine dolaysız sesleniyor ki, bu karar verme enerjisi ile dolu olan insan ile sanki yüz yüze konuşuyormuş duygusuna kapılıyorsunuz. Kendinizi küçülten davranışlarınızı açıkça görmek ve daha iyi bir yaşama doğru bir adım atmak istiyorsanız Dr. Laura sizi yüreklendirecektir.
Kesin olan bir şey var: On Aptalca Hata'yı okuduktan sonra, ilişkilerinize davranışlarınıza ve kararlarınıza eskisinden çok farklı bir şekilde bakacaksınız.
LAURA SCHLLESSİNGER'in, New York'taki Columbia Üniversitesi'nden aldığı psikolojik doktorasını yanında, doktora üstü çalışmalarından aldığı sertifika ve aile ve evlilik terapisi üstüne lisansı vardır. Ayrıca USC ve Pepperdine Üniversitelerinde dersler vermiştir. Los Angeles radyosunda çok popüler bir radyo programı da yapan Dr. Laura, karate sporunda siyah kuşak ve makina örgüsünde ödül sahibidir. Kocası ve sekiz yaşındaki oğluyla yaşamaktadır.
Aptalca Bağlılık
Kadınlar sadece, erkeklerin beğenmesi için mi vardır? Kendinizi bulmak ve tanımlamak için sadece erkeğin sizi nasıl tanımladığına bakıyorsunuz.
Aptalca Duygusal Birliktelik
“Sonunda bağlanabilceğim birini buldum“ ve duygusal birliktelik hakkında diğer aptal fikirler. Bir erkeğiniz olmasını o kadar çok istersiniz ki, seçen olmak yerine dilenen olursunuz.
Aptalca Kendini Adama
“Ama onu seviyorum“ gibi bir sürü aptalca romantik saçmalık. Kendinizi sevgiye doğru çekilmiş bulursunuz ve acı çekersiniz ve boşluk içinde yardım istersiniz.
Aptalca Tutku
“Ohhh, ahhh, zor nefes alıyoruz... Bu aşk olmalı.“ Cinsel ilişkiye çok erken giriyorsunuz, çok romantik başluyorsunuz ve kendinizi ateşe atıyorsunuz.
Aptalca Aynı Evde Yaşama
Kadının kurduğu kadınca bir hayal. Kendinizi aldatmaktan vazgeçin! Onunla yaşamanızın nedeni onu sevmeniz değil! Onunla birlikte yaşıyorsunuz, çünkü onun sizi isteyeceğini umuyorsunuz!
Aptalca Beklentiler
Önce ona kendinizi adıyorsunuz sonra ondan nefret ediyorsunuz! Evliliği, kendinize olan güvensizliğiniz için kullanıyorsunuz.
Aptalca Hamilelik
En kötü nedenlerle bebek doğurmak. Yanlış yönlenerek biyolojik özelliğinizi, sevgiyi, kişisel büyümeyi ve bağlılığı artırmak için kullanıyorsunuz
Aptalca Boğun Eğme
Yavrularınıza zarar vermesine izin vermeniz. Bağlanma ve güvenlik ile ilgili sabit fikirleriniz yüzünden, çocuklarınızın ve sizin rehin tutulmanız.
Aptalca Çaresizlik
“Kızgın olduğumda hep ağlayıp sızlarım.“ Öfkenizle başa çıkamayacak kadar korkak ve güvensiz olduğunuz için, öfkenizi sızlanmaya çevirirsiniz.
Aptalca Bağışlama
“Başka kadınlarla birlikte olduğunu, uyuşturucu bağımlısı, yönetici, duygusuz ve vahşi olduğunu biliyorum... Ama bunların dışında...“ Başarılı olma şansı olmayan bir ilişkiyi ne zaman bitirmeniz gerektiğini veya böyle bir ilişkiye hiç başlamamayı bilmiyorsunuz.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789756972052
Boyut
160-240
Sayfa Sayısı
194
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
1997-01
Çeviren
Ayşe Güran,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat