Günümüzün teknolojiyle yönetilen yüksek hızlı dünyasında hayattaki basit şeylere genellikle yeterince değer verilmiyor. Ünlü yazar ve psikiyatr Edward M. Hallowell, bu yenilikçi kitabında, “insanca anlar“ adını koyduğu, insanın hayatta en değerli şeyin ne olduğunu, hayatı yaşamaya değer yapan şeyleri keşfettiği anları anlatıyor. Daha sonra, bu insanca anları nasıl fark edeceğinizi, onların tadını çıkarıp değerini bilmek için neler yapacağınızı gösteriyor. Hallov/ell'İn yardımıyla göreceğiniz üzere, insanca anların en iyi yönü, bunları sürekli olarak, her gün, hatta günde birkaç kez yaşayabilecek olmanızdır.
Yazarın dediği gibi;
İnsanca anlar haber vermeden gelir ve kara yazılmış isimler gibi birden ortadan kaybolurlar. Ama onları yakayalabilirsek, yeni fark edeblir ve bize değer katmalarına izin verirse işte o zaman hayatmıza sonsuza dek sevgi ve anlam katabilirler.
Sahip olduklarımızın değerini bilmemizin yolu, onları görmezden gelmemek, “Ama benim istediğim bu değil, hayatım boyunca ben bunu beklemedim ki...“dememektir.
Benim kurtarıcım olan insanca anlar, her gün milynlarca insanın da lurtarıcısı oluyor. İnsanlarla bağlantı kurarak yarattığım insanca anlar bana güç, güvenlik ve umut veriyor.
Benim kurtarıcım hepimizin kurtarıcısı olabilir.
Yaşamındaki insanca anları sizinle paylaşan Hallowell' katılın. Hallowell, kendi yaşamındaki insanca anları, başka insanların kişisel öyküleri ve düşünceleriyle daha da renklendiriyor. Her bölümün sonunda yer alan “ağlantı kurma“ bölümünde Hallowell, hayatınızı daha anlamlı ve sengin kılmak için uygulama değeri yüksek öneriler sunuyor.
Etkileyici ve esin verici, sevgi dolu ve yüreklendirici bu benzersiz ve unutulmaz kitapta, içinize işleyecek ve hayatını baştan sona değiştirecek öyküler bulacaksınız.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789753000826
Boyut
140-210
Sayfa Sayısı
326
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2003-01
Çeviren
Semra Kunt Akbaş,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat