Hayatınızı değiştirecek bu kitapta yazılanların hepsini beğenmeyebilirsiniz, ama Friel'lerin önerilerini uygulamaya başladığınızda bu kitabı da, çocuklarınızın davranışlarındaki değişimi de çok seveceksiniz.
Psikolog John ve Linda Friel, anababaların tekrar tekrar ortaya koyduğu etkisiz ve yenilgiye neden olan yedi davranışı, çok rahat okunan ve uygulanabilir öneriler içeren, bu kitapta toplamış. Üstelik siz anababaların bu davranışlarınızı nasıl değiştirebileceğiniz konusunda da öneriler getiriyor. Küçük değişikliklerin büyük sonuçlar getireceği fikrinden yola çıkarak, yazarlar pratik,kolay uygulanabilir adımlarla bu yanlış davranışları sona erdirmenize ve anababalığınızın kalitesini arttırmaya çalışıyorlar.
Yazarların kırk yıllık psikologluk ve elli yıllık anababalık deneyimlerinin karşımı olarak çok açık ve somut örnekler sunuluyor. Anabablık mesleğinizi sürdürdüğünüz sürece tekrar tekrar başvuracağınız, yeri doldurulamaz bir kaynak olarak karşımıza çıkıyor. Yazarlar, buradaki melzemeyi, sundukları binlerce seminerde, özel Clearlife kliniklerindeki katılımcılarda ve yüzlerce müşterilerinde ve kendi çocuklarında denemişlerdir. Burada sunulan teknikler sizin davranışlarınızda hemen ortaya çıkan değişiklikler ve çocuklarınızın hayatında anında gelişme sağlayacaktır.
İster yeni bir aile kuruyor olun, ister çocuklarınız daha okula başlamamış olsun, ister ilkokul çağında çocuklar yetiştiriyor, ister asi bir ergenle mücadele ediyor ya da evden ayrılmış yetişkin çocuklarınıza mutlaka okutmalısınız.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789753000765
Boyut
140-210
Sayfa Sayısı
149
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2002-01
Çeviren
Hande Gürel,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat