Çocuklarınızla yaptığınız tüm o tartışmalardan bunaldıysanız, öfkeliyseniz ya da kendinizi suçlu hissediyorsanız elinizde sizin için gerçek bir armağan var. Artık savaşları sevecen iletişime çevirecek, anlaması kolay, ayakları yere basan önerilere kavuşacaksınız.
Michele Weiner
Davis Change Your Life and Everyone in It'in yazarı

Uzmanlık ve empati ile yüklü hazine değerinde bir ana baba eğitim kitabı. Çocuğunuzun gözlerinde anlaşıldığınızı gördüğünüz zaman artık tartışmalar anlamını yitirecek.
Marisa Leto
beş yaşında çocuğu olan bir anne
Greenbrae, California

Hem kendi üç yaşındaki çocuğumla, hem de kardeşimin asi ergen kızıyla uğraşırken bu kitap bana işe yarayan çok güzel öneriler sundu.
Mary Comerford
üç yaşında çocuğu olan bir anne
Westchester, New York

Keşke genç bir anne olduğum dönemde bu kitap yanımda olsaydı. Yetişkin çocuklarımın da bu kitabı okumasını sağlayacağım.
Augustus Y. Napier
Ph.D
The Family Crucible and The Fragile Bond kitabının yazarı

Küçük çocuğunuz durmaksızın yinelediği 'İstemiyorum'larından ergen çocuğunuzun gözlerini devirerek “Evet, tabi“ demesine kadar pek az şey çocuğunuzla yaptığınız tartışmalar kadar sizi yıpratır. Ayrıca çocuğunuzun gereksinim duyduğu sevgi dolu destek ve anlayışı da yine pek az şey tartışmalar kadar engeller. Böylesi bir kuşatma altında olan ana baba ne yapsın?
Dr. Michael Nicols, istek savaşlarını sonsuza kadar çözüme kavuşturacak yepyeni önerilerle geliyor. Buna duyarlı dinleme deniyor ve son derece kolay bir yöntemle tartışmalara karşı tartışma ile cevap vermeyerek kavgaya engel olmayı hedefliyor. Kolay anlaşılır beş adımda ev içi sorumlulukları, yatma saati, bilgisayar kullanımı, dışarı çıkmalar ve kimin nereye oturacağı gibi aklınıza gelebilecek her konuda kendi kararınızı oluşturmanızı, bundan taviz vermemenizi ve yine de çocuğunuzun ne söylediğini dinlemenizi sağlıyor.
Çatışmaların meydan savaşına dönüşmesine izin vermeyin. Çocuklarınıza onların her isteklerini kabul etmeden de duygularının ve düşüncelerinin önemli olduğunu gösterebilirsiniz. Otoritenizi korurken çocuğunuzun güvenini ve saygısını da kazanabilirsiniz. Bu vazgeçilemez kitap size nasıl yapacağınızı gösterecektir.
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789753001335
Boyut
140-210
Sayfa Sayısı
250
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2006-10
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat