Sünnet'ten Çağa Elli İki Mesaj

%20
Sünnet'ten Çağa Elli İki Mesaj,M. Hayri Kırbaşoğlu
Sünnet'ten Çağa Elli İki Mesaj Bu eser, bugün hadisleri nasıl yorumlayabileceğimize dair birtakım örnekler sunmak amacını gütmektedir. Buna bağlı olarak yapılan yorumlarda pratik amaçlar da öncelikle göz önüne alınmıştır. Bu sebeple eserde hem genel okuyucunun rahatlıkla okuyabileceği bir dil ve üslup benimsenmiş, hem de her bir bölümün çeşitli pratik amaçlarla kullanmaya elverişli bir hacimde tutulmasına özen gösterilmiştir.
Seçilen hadis rivayetlerinin, İslam dünyasının günümüz gerçekleriyle, özellikle de üzerinde durulması gereken acı gerçekleriyle ilgili olmasına dikkat edilmiştir. Çünkü bu eserin amacı, şerh literatürü alanında geçmişte ve günümüzde yazılmış olan ve çoğu birbirinin tekrarı olan yüzlerce esere bir yenisini eklemek değildir.
Yorumlar ise, sadece masa başında akla gelenlerin kağıda dökülmesinden ibaret değildir. Tam aksine, bu eserde yer alan rivayetlerin yorumlanması esnasında, büyük çoğunluğu çağdaş pek çok ilim ve fikir adamının eserlerinden süzülmüş olan bir hülasa da sizlere dolaylı olarak sunulmuş bulunmaktadır. Dolayısıyla bu eser, pek çok İslam ilim ve fikir adamının sürdürdüğü çizgiye mütevazı bir katkı çabasıdır.
Zaman, "Ey iman edenler! İyilik ve Allah'ın yasaklarından sakınma konusunda yardımlaşın, kötülük ve düşmanlık konusunda yardımlaşmayın" ayetini hayata geçirme zamanıdır.
Bu eser de sizlere bu yolda yapılmış bir davettir. Sünnet'ten Çağa Elli İki Mesaj, İlâhiyat, 3002692100059, M. Hayri Kırbaşoğlu
Stok Kodu
3002692100059
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
207
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2005
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat