Ömrünü Atatürkçü Türkiye davasına adayan Yekta Güngör Özden bu yeni kitabında Türkiye'nin içinden geçtiği dönemin fotoğrafını çekiyor ve Atatürkçü görüş açısından tüm Türk yurttaşlarını uyarıyor.
Türkiye'nin yeniden Sevr ve Şeriat kıskacına alındığı koşullarda, TÜRKSOLU gazetesindeki düzenli yazıları ile politik gelişmeleri inceleyen Özden, sorunlara çıkış yolu olarak yeniden “Müdafaa-i Hukuk Ruhu ve Kuvay-ı Milliye Ateşi“ni öneriyor. Avrupa Birliği sürecinden ABD'nin Irak'a saldırısına, Şeriatçıların iktidara gelişinden bölücü teröre, Kıbrıs'tan Ermeni sorununa, Türkiye'nin tartıştığı tüm konular O'nun Atatürkçü bakış açısından irdeleniyor.
Sıradan bir irdeleme değil yılların birikimini yansıtan bu görüşler, aynı zamanda son dönemde ortaya çıkan Kuvayı Milliye çağrılarının da en gerçekçi ve tutarlı olanı. Sahte Kuvayı Milliyecilerin piyasaya çıkıp Atatürkçülük'ten geçinmeye çalıştığı bir dönemde gerçek Kuvayı Milliye anlayışı gerçek bir Atatürkçü'nün kaleminden okunmalı.
Yayınevimiz Yekta Güngör Özden'in “Atatürk ve Atatürkçülük“ ve “Lâiklik İçin“ kitaplarından sonra bu yeni kitabı “Kuvay-ı Milliye Ateşi“ni de okurla buluşturmaktan büyük mutluluk duymaktadır.
(Tanıtım Yazısı'ndan)
Stok Kodu
9799756288183
Sayfa Sayısı
484
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat