İfade Özgürlüğünün On Yılı

%20
İfade Özgürlüğünün On Yılı (2001-2011),Emek Çaylı

Liste Fiyatı : 20,00 TL
İndirimli Fiyat : 16,00 TL
(Bu ürünü aldığınızda 16 puan kazanacaksınız)
   16

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
"Bir ülkede demokrasinin sağlıklı biçimde işleyebilmesiinin ön koşullarından birisi özgür medya ise, gazetecilerin etik ilkelere uygun davranabilmelerinin önkoşulu da medya sektöründe tekelleşmeyi önlemek, gazetecilerin sosyal güvenceye kavuşmalarını sağlamak ve medya organlarının patronun borazanı olmasını engelleyecek bir mekanizma olan editoryal özerkliği tesis etmektir."
-Doç.Dr. Süleyman İrvan-

"Gazeteci üç makama karşı vicdani olarak sorumludur. Bu çok önemli bir üçleme. Gazeteci ilk olarak 'gerçeğe' karşı vicdani bir sorumluluk duymak zorunda. Yani; 'gerçek' neyse onu aktarmakla yükümlüyüz. İkinci olarak, okura/izleyiciye/dinleyiciye karşı sorumluyuz. Üçüncüsü, muhabir olarak editöre karşı sorumluyuz, Ancak gazeteciler olarak bu üç 'makama' duymamız gereken vicdani sorumluluk nadir olarak birbirini tutar."
-Ragıp Duran-

"Kendi meslekleri ve haklarıyla çıkarlarını koruma bakımından, en aciz iş kolu ne yazık ki, gazetecilik işkoludur. Bunu söylemek kolay belki ama, 'gazeteci gibi gazeteci' olmak, yani, kendi hakkınızı da savunmak, bu konuda yeni mücadele yöntemleri geliştirmek gerekli."
-Fikret İlkiz-

Stok Kodu
9789750148460
Boyut
135-195
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2013-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat