Doğu IşığıVII.-xıı.yüzyıllarda İslâm Sanatı

Doğu Işığı,İlhan Özkeçeci

Liste Fiyatı : 35,00 TL

Havale/EFT ile 34,58 TL
(Bu ürünü aldığınızda 35 puan kazanacaksınız)
   35

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Doğu Işığı Bu eser, Türk sanatını tarih, estetik, motif, kompozisyon, üslûp, felsefi temeller, çağdaş yorumlar gibi önemli boyutlarıyla ele alan kapsamlı bir çalışmanın ikinci kitabıdır. Dizinin ilk kitabı olan ve IX. yüzyıla kadar Türk sanatını inceleyen "Zamanı Aşanlar"dan sonra ikinci kitap "Doğu lşığı"dır. Dizi, İslam'dan sonra Türk sanatının gelişimiyle devam edecektir.
Doğu Işığı'nda Türk sanatına derin tesirlerini değerlendirmek amacıyla İslam sanatı araştırılmıştır. Zaman ve mekânları aşarak günümüze ulaşan İslam sanatı bütüncü bir bakış açısıyla ve her yönüyle ele alınmış; tartışmalı kavram ve yorumlar, tarihi ve kültürel gelişmeler, etkileşim içinde olduğu farklı sanat çevreleri konu edilmiştir. Özellikle tezyini unsurlara ağırlık verilmiş, birbirinden değerli ve zengin eserler estetik ve görsel açıdan analiz edilerek yeniden değerlendirilmiştir.
Kitapta, güçlü evrensel değerler taşıyan İslam kültür ve medeniyeti içinde gelişen muhteşem sanat dünyası hem teorik açıdan, hem uygulama açısından yeni ve içten bir yorumla sunulmuştur. Doğu Işığı, VII.-xıı.yüzyıllarda İslâm Sanatı, Hms Grup, 9789759852610, İlhan Özkeçeci
Stok Kodu
9789759852610
Boyut
160-240
Sayfa Sayısı
383
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-07
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
Kuşe
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat