Grup Psikoterapisine ilk Adım, Ray Naar'ın akıcı bir üslupla yazdığı ve yalnızca psikologlar, psikiyatristler, diğer ruh sağlığı personeli tarafından değil, kendini tanımak, anlamak isteyen, bunu yaparken de çevresindeki insanlardan gelecek bilginin önemini kavramış olan herkes tarafından okunabilecek bir çalışmadır. Kitapta özellikle ilgi çekebilecek üç konudan biri, Naar'ın bilgisayar-insan benzetmesidir. İnsanı bir yönüyle sürekli olarak bilgi işleyen büyük bir bilgisayar gibi gören yazar, onun, enerjisinin kendinden kaynaklanışını yönüyle de bilgisayardan farklılığını vurgulamakta ve bu benzetmeyi büyük bir ustalıkla , bireyin psikolojik gelişimi ve değişimi konularına bağlamaktadır.
Kitabın ikinci özelliği, yazarın hiç kaçınmadan, cömertçe verdiği ve her okuyucunun kendinden birşeyler bulabileceği, zevkle okunan, kuramsal bölümlerin anlaşılmasını oldukça kolaylaştıran örneklerdir.
Üçüncü özellik, son bölümde tüm ayrıntılarıyla verilmiş olan etkileyici bir psikodrama seansıdır. Bu bölümde -eğer gerçekten kendini vererek okuyorsa- heyecan duymayacak okuyucu olabileceğini sanmıyoruz.
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789755330600
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
252
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2007-01
Çeviren
Nesrin Hisli Şahin,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat