Uluslararası İlişkilerde Eleştirel Kuram

%20
Uluslararası İlişkilerde Eleştirel Kuram,Burcu Bostancıoğlu

Liste Fiyatı : 9,00 TL
İndirimli Fiyat : 7,20 TL
(Bu ürünü aldığınızda 7 puan kazanacaksınız)
   7

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Politika ve politikaya dair bilgimiz, esasen gündelik hayatı ve ilişkilerimizi nasıl tasarlayacağımıza, estetik değerlerden hangilerinin etrafında şekillendireceğimize ilişkin çözüm arayışları örgütlemekten ibarettir.
Uluslararası ilişkiler yaklaşımlarında, realizm, düşünceyi uyarmak ya da zekaya hitap etmek yerine, ikna etmek, mevcuda boyun eğdirmek suretiyle manevra alanlarını daraltmakta, politikaya güce boyun eğmek ya da isyan etmek dışında alternatif göstermemektedir. Eleştirel düşünce ise, statükonun nasıl değiştirilebileceğinin bilimsel koşullarını araştırmakta, tarihin dinamiğini inceleyerek, saptayarak ve kestirimler yaparak alternatif manevra alanları, yeni statükolar yaratabilmenin kapılarını açmaktadır.
Burcu Bostanoğlu ve Mehmet Akif Okur, bu kitapta uluslararası ilişkiler düşüncesinde eleştirel kuramın öncülerinden Robert W. Cox'un yaklaşımını tanıtarak, yaratıcı zihniyet ile dünya algılandığında realizmin daralttığı hayatın, nasıl genişleyebileceğini ve derinleşebileceğini gözler önüne seriyor.
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789755336268
Boyut
140-200
Sayfa Sayısı
136
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2009-09
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat