Eser Hakkında;
Anılarımın girdabı beni içine çektikçe çaresizce çırpınacağımı, çoğu zaman kanayacağımı, kimi zamansa içimin acıyacağını hiç hesaba katmamıştım.
Bazen, belleğimde hapsolan kırık dökük anı parçacıklarını bir araya getirip yazdıkça, onları özgürlüğüne kavuşturduğum hissine kapılıp avutuyorum kendimi; bazense, bazı şeyleri anlatmaktan çok anlamanın derdine düşüyor, özlem duygularıyla sarsılıyorum.
Henüz nedenini bilmiyorum ama bir süre daha yazarak anlamaya, yazarak kanamaya, yazarak özlem duygularıyla sarsılmaya devam etmek istiyorum.

Karikatürist Bülent Karaköse, otuzuncu sanat yılında pek gülünesi olmayan anı/öyküleriyle okurlarının karşısına çıkıyor ve duygulandırıp düşündürüyor bu kez. Karaköse yalnızca kendini anlatmıyor küllenmiş zamanlarında, sanatçı duyarlılığıyla kaleme aldığı anılarındaki insan portrelerinin üzerinden, yaşadığı coğrafyanın yakın geçmişine de ışık tutuyor.

Yazar Hakkında;

Bülent Karaköse
1966da Tuncelide doğdu. Liseyi ikinci sınıfta bıraktı. Karaköse, karikatür sanatına küçük yaşlarda başladı. İlk karikatürü 1979da bir çocuk dergisinde yayımlandı. 1980 yılında Ses Mecmuasının mizah eki Atmaca dergisinde başlayan profesyonel karikatüristlik hayatını Güneş gazetesi, Güldürü Üretim Merkezi (GÜM), Hürriyet, Milliyet, Günaydın, Cumhuriyet, Evrensel gazetesi, Gıcık, Çarşaf, Güm Güm, Solak, Soytarı, Hiç, Panik, Kirpi ve Radikal Kitap Ekinde sürdürdü... Milliyetin haftalık eki Miço dergisinde çocuklara bulmaca, oyun sayfaları hazırladı, çizgi film çalışmaları yaptı. 1994te Sokak, İnsanları ve Kedileribaşlıklı ilk kişisel sergisini İstanbulda bir sokak arasında açtı. 1996daBizim Çöplük, 2000de Spor Olsun, 2002de Sağlık Olsun isimli karikatür albümlerini yayımladı. 2001de İhtiyaç Molası adında kısa ömürlü aylık sektörel bir mizah dergisini çıkardı. Birçok başarı ödülleri alan Karaköse,2003 yılında haftalık Beyoğlu Gazetesinde köşe yazılarına başladı. Kaçak Yayın, Yeni Harman, Cumhuriyet Hafta Sonu Eki, Forum Edebiyat dergilerinde yazılar yazdı...
Stok Kodu
9786054262014
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
144
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-11
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat