Yayınevimiz, tanınmış yazar Oktay Akbal'ın yayımlanmış bütün öykü kitaplarını dört ayrı ciltte toplamaya karar vermiştir. Akbal'ın "Bütün Öyküleri: I" de yazarın "Yalnızlık Bana Yasak", "Hey Vapurlar Trenler" ve "Lunapark" adlı öykü kitapları bir araya getirilmiştir. "Bütün Öyküler II" de de "Tarzan Öldü", "İstinye Suları" ve "İlkyaz Devrimi" okurlarımıza sunulacaktır.
Oktay Akbal'ın geriye kalan altı öykü kitabı da daha sonra iki ayrı cilt halinde yayınlanacak, böylece yazarın on iki öykü kitabı yayınlarımız arasında dört ciltte bir araya getirilmiş olacaktır.
Bilindiği gibi, Oktay Akbal'ın ilk öykü kitabı "Önce Ekmekler Bozuldu" 1946 da çıkmıştı. Bugüne dek yazarın 12 öykü, 4 roman, pek çok deneme, gezi güncel kitabı yayınlanmış, bunların hemen hepsi bir kaç baskı yapmıştır. Akbal 'Suçumuz İnsan Olmak' romanı ile TDK Roman ödülünü, 'Berber Aynası' adlı öykü kitabı ile Sait Faik Öykü armağanını almış; İst. Gazeteciler Cemiyeti'nin Güncel Yazı ödülünü de iki kez kazanmıştır. Pek çok öyküsü yabancı dillere çevrilmiştir.
Akbal edebiyat adamlığının yanı sıra gazete yazarı olarak da geniş bir üne sahiptir.1956 da 'Vatan' gazetesinde başladığı köşeyazarlığını 1969'dan bu yana 'Cumhuriyet' gazetesinde sürdürmektedir.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789751051868
Sayfa Sayısı
312
Basım Yeri
İstanbul
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat