"İsa Mesih ölümden dirilmemiş olsaydı Hıristiyanlık diye bir şey olmazdı. O'nun dirildiğini biliyorum. O'na iman ediyorum. O dirildi!" Blaise Pascal

Nasıralı İsa'nın çarmıha gerilerek öldürüldüğü tarihsel bir gerçek. Çarmıh gerçeğini hem Roma İmparatorluğu'nun tarihsel tutanaklarında, hem de İsa çarmıha gerilirken tüm olayı gözlemlemiş olan Yahudi tarihçilerin kayıtlarında görüyoruz.

Nasıralı İsa gerçekten de ölümden dirildi mi? Tarih ve felsefe üzerine çalışmalarıyla tanınan Josh McDowell İsa Mesih'in ölümden dirilişiyle ilgili tüm iddialara yanıt veriyor.

McDowell tarihsel bir olayın gerçekliğini belirleyen etmenlerin neler olduğunu ve Nasıralı İsa'nın mezarında alınan sıkı güvenlik önlemlerini ayrıntılarıyla irdeleyerek aklımızdaki bütün soruları yanıtlıyor. İsa Mesih'in mezarının neden boş olduğunu kanıtlar sunarak yanıtlayan McDowell da, Blaise Pascal'ın vardığı sonuca varıyor: "O dirildi"!"

Yüzyıllardır benim gibi milyonlarca insanın, Pascal'ın ve Josh McDowell'ın yaşamını değiştirmiş olan, İsa Mesih'in diriliş gerçeğini anladığınızda yaşamınızın nasıl değiştiğini göreceksiniz.
-Fikret Böcek, Teolog-Pastör-
Stok Kodu
9789758623020
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
206
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2010-12
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat