Her şey bir lanetleme, bir şarkı ve bir idam olayıyla başlar. Sonra unutamıyacağınız bir serüvene, her türlü zorluklara göğüs geren güçlü bir aşka dönüşür. Hiç bir özet bu dev romanın büyülü havasını size aktaramayacaktır. Aşk ve nefret, sevgi ve ihanet, umut ve umutsuzluk iç içedir. Çok az roman belli bir devri bu denli başarıyla yansıtabilmiştir. Ken Follett'in kuşkusuz bir başyapıtı sayabileceğimiz bu romanda okuyucu olayların akışı içinde kaybolurken aynı zamanda yeni yeni sürprizler yaşayacaktır.

Onikinci yüzyıl İngiltere'sinde ülkeyi kasıp kavuran iç savaş sırasında babasını ve ailenin tüm servetini yitiren Lady Aliena daha onyedi yaşındadır ve küçük kardeşiyle yapayalnız ortada kalır. Bir süre sonra yün ticaretine atılacak olan Aliena'nın serüvenlerinde İngiliz dokuma sanayiinin hangi aşamalardan geçtiğini göreceğiz.

Bir yanda aralarındaki çekememezlikler ve rekabet yüzünden birbirlerini bir kaşık suda boğmaya çalışan din adamları, keşişler, başrahipler, piskoposlar vb. öte yanda tek amaçları bir katedralin inşaatını gerçekleştirmek olan duvarcılar, marangozlar, demirciler ve çıraklar ve de onların başındaki başmimar Jack usta.

Kitap aynı zamanda kısacak kesilmiş gür ve koyu renk saçları ile genç ve güzel Aliena ile kırmızı saçları ve kırmızı sakalı ile bir heykeli andıran Jack'in aşk romanıdır.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789751011824
Sayfa Sayısı
784
Basım Yeri
İstanbul
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat