“Kendi dilimiz olmadan kendi kültürümüzden söz edilemez. Bu yüzden devletimizin resmi dili olan Türkçenin kurallarına uygun öğretilmesi, geliştirilmesi ve bilinmesi gerekir. O nedenle bu kitapta, birbirini tamamlayan dil ve kültür, Türkçe dilbilgisi, Türkçe kompozisyon konuları ele alınmıştır.
Kitap piyasasında sadece dil ve kültür, Türkçe dilbilgisi ve Türkçe kompozisyon konularını işleyen kitaplara çok rastlanıyor; ama bu üç konuyu birlikte işleyen kitap bulmak olası değil. İşte bu kitap bu üç konuyu bir arada işliyor.
Kitap, işlediği konuları, bir bakıma formüle edilmiş bilgiler biçiminde ortaya koyup Türkçe öğretmenlerinin unuttukları bilgileri bir bakışta tazelemelerine olanak tanıyor. Bu özelliği ile bir bakıma başucu kitabı niteliği de taşıyor.
Bu kitapta lise ve yüksek okul öğrencilerinin anlatım güçlerini geliştirecek olan kompozisyon konularına örneklerle büyük ağırlık veriliyor. Kitabın hacim olarak yarısı kompozisyon konularına ayrılmış bulunuyor.
Kitaptan üniversite öğrencilerinin de geniş ölçüde faydalanmaları düşünüldüğünden, konuların seçiminde üniversite “Türk Dili Çerçeve Programı“na uyulmasına özen gösterilmiştir.“
- Ali Oğuzkan
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789751024213
Boyut
155-235
Sayfa Sayısı
352
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat