Kudüs Savaşçıları (Şifre)

%30
Kudüs Savaşçıları (Şifre),Hyman P. Minsky
1960 yılında Görele'de doğan Emin Demirel 1983 yılında gazeteciliğe başladı. Tercüman ve Hürriyet gazetelerinde uzun yıllar polis muhabirliği yaptı. Halen Kanal D tvde haber editörlüğü yapan Emin Demirel'in Terör, Dünyada Terör, İslami Hareket, Avrasya Savunması, PKK ve Hizbullah adlı araştırmaya dayanan kitapları bulunuyor.
İran İslam Devrimi'nden sonra Devrim Muhafızları ordusu olan Pastarlar içerisinde Kudüs Savaşçıları adı altında özel birim kurulmuştu. İran-ırak savaşı sırasında daha çok Irak'la ilgili askeri ve stratejik bilgi toplama işiyle meşgul olan Kudüs Savaşçıları Türkiye'de özellikle Güneydoğu'da Amerikan üsleri, Irak hedefleri ve petrol boru hattıyla ilgili istihbari çalışmalar yapıyordu.
Savaş sonrası İran İslam rejimi diğer ülkelere yaymak ve yabancı ülkelerdeki islami hareketleri desteklemek ve rejim muhaliflerini yok etmek gibi istihbari çalışmalar yapan Kudüs Savaşçıları, Lübnan'daki Hizbullah, Bosna Hersek Savaşı, Çeçenistan ve Keşmir bölgelerindeki gruplarada her türlü yardımda bulundu.
...
Bu kitap, tamamı İran'da siyasi ve askeri eğitim gören, Türkiye'deki Kudüs Savaşçıları'nın kanlı eylemlerinin hikayesini anlatmaktadır.
Stok Kodu
9799756618010
Sayfa Sayısı
176
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-07
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat