www.habercenter.com 2002 Stratejik Dosyalar

%30
www.habercenter.com 2002 Stratejik Dosyalar,Emin Demirel
11 Eylül 2001 saldırısından sonra dünyadaki yeniden yapılanma oluşumları stratejik konulardaki analizleri ön plana çıkarttı. Resmi kurumların yanı sıra, stratejik dengeleri analiz eden çeşitli internet siteleri ve özel kurumlar bu konuda birçok kitap ve yüzlerce makale yayınladı.

Afganistandan sonra Irak operasyonunun gündeme gelmesi uluslararası petrol kavgasını, Ortadoğu ve Kafkasları stratejik değerlendirmelere konu yaptı. Günlük gazeteler, televizyon yorumları, programlar ve dergiler stratejik dengeleri değerlendirir oldu. Süper güçlerin petrol ve doğalgaz mücadelesindeki gelişmelerinden tutun da, bir çok ülkedeki rejimlerin geleceği ve silahlı kuvvetlerin tutumu hep stratejik analiz yapanların konusuydu.

Günlük haber ve araştırma sitesi olan binlerce kişinin hergün sayfalarından faydalandığı www.habercenter.comda, özel dosyalarıyla bu stratejik analizlere yer verdi. Çeşitli yayın organlarından derlenen ve 2002 yılında yayınlanan stratejik yazılar, bir kitap haline getirilerek okuyucuya sunuluyor. Uluslararası değerlendirmelerin halen gündemde olduğu ve okuyucunun ya da konuya ilgi duyan kişilere fikir kaynağı olacağı kanaatindeyim...

Sino-Turcıca
Stok Kodu
9789756618493
Boyut
135-215
Sayfa Sayısı
311
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat