Kaya , Taş ve KumTaş Dedektiflerinin El Kitabı (klippa Sten & Sand)

%30
Kaya Taş ve Kum,Asa Lind
Yayınevimiz, çocuklar ve gençler için yeni bir dizi daha başlatıyor. Bilim dizimizin ilk kitabı olan Kaya, Taş ve Kum'da yeryüzünün oluşumu resimlerle ve çok akıcı bir dille işleniyor. Dizide hemen yayımlanacak kitaplar: beyin, matematik, iskelet.
Yerküre nasıl oluştu ve görünümü neden böyledir? Fosil ve tortular hayatın ortaya çıkışı ve gelişimi hakkında neler anlatır? Jeoloji bir dedektif işidir! Tamamı renkli resimlerle süslenen, Taş Dedektiflerinin El Kitabı, her yaştaki jeoloji meraklılarının seveceği bir kitap.
Pek çok ülkede (Arapça, Danca, İngilizce, Fransızca, Almanca, Japonca, Korece ve Norveççe'ye çevrildi) yayımlanmakta olan bu dizi, gençlerin bilime yakınlaşmasını ve eğitimlerinde kullanmalarını amaçlıyor.
(Tanıtım Yazısından)
Yerküre nasıl oluştu ve görünümü neden böyledir? Fosil ve tortular hayatın ortaya çıkışı ve gelişimi hakkında neler anlatır? Jeoloji bir dedektif işidir! Yanardağları, fosilleri ve toprak cinslerini araştırır. Altın, petrol aramak ya da su bulmak için sondaj yapmak da jeolojinin alanıdır...
Åsa Lind dünyanın oluşumu ve sürekli değişimini anlatıyor. Değişik kayalardaki minerallere, metallere ve toprağa daha yakından bakabilmemize yardım ediyor. Üstelik de kendi taş koleksiyonumuzu nasıl oluşturabileceğimiz ve nerelerde taş toplayıp incelemeler yapabileceğimiz konusunda pratik
bilgiler alıyoruz.
Taşlar güzel, yassı, rengarenk ve parlak...
Sadece bu nedenlerle bile taş biriktirmeye değer.

Bilim Serisinin Diğer Kitapları
Beyin
Matematik
İskelet
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789754587470
Boyut
190-220
Sayfa Sayısı
48
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-05
Çeviren
Murat Özsoy,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat