Çıplak Güvercinler

%30
Sessizlik ve Sırdır Ötesi,Işıl Özgentürk

Liste Fiyatı : 4,00 TL
İndirimli Fiyat : 2,80 TL
(Bu ürünü aldığınızda 2 puan kazanacaksınız)
   2

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Tekinsiz gibi duran bir dünyada, dünyaya tutunmaya çalışan, kimi zaman kendilerini aşan beklentileriyle, kimi zaman da beklentisizlikleriyle bize tanıdık gelen insanların hikayeleri anlatır Zeynep Aliye. O inanılmaz derecede sıradan, bir o kadar da gerçeküstü gibi duran bu kişilerin örselenmişliği, yaraları, o yaraları sarmaya çalışma biçimleri bize çok uzak gelir ilk okuyuşta. Güçlü bir dilsel yapı okuru kavrar, önüne birbirinden güçlü imgeleri sürmek için. İşte o imgeler, insanı bu denli yalın ama derinden kavrayan imgeler, bir süre sonra o uzağımızda kaldığına inandığımız kişileri yanı başımızda soluk alıp verir hale getirir.
Çarpıcı yalnızlıklarında, koyu çaresizliklerinde, satır aralarında bize bizi anlatan bir duygu sızar, acıtarak, hüzünlendirerek. İşte o zaman, o uzak gibi duran tekinsiz dünyanın ta içimizde bir yerlerde bulunduğunu duyumsarız.
Zeynep Aliye her yapıtında okurunu baş döndürücü bir serüvene davet eder, biraz kendi derinliklerine pencere açmak, biraz da okurun sımsıkı kapalı pencerelerine ulaşmak için. O pencerelerden ne gördüğümüz ise edebiyatın bize eşsiz bir armağanı olacaktır.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789759099787
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
144
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat