Küreselleşme Ve Ulus DevletYeni Ekonomik Düzen

%22
Küreselleşme ve Ulus Devlet,Gülten Kazgan

Liste Fiyatı : 32,00 TL
İndirimli Fiyat : 24,96 TL
(Bu ürünü aldığınızda 24 puan kazanacaksınız)
   24

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Son yıllarda uluslararası ekonomik ilişkilere damgasını vuran kavram 'küreselleşme' oldu. Özellikle son yirmi yıldır artan bir ivme ile dünya ekonomisini biçimlendirecek kadar güç kazanan 'küreselleşme', yaratmış olduğu yeni ilişkilerle de dünya ekonomik gündeminin başına geçti.
Prof. Gülten Kazgan, bu kitabında 'ulus-devlet'le boy ölçüşen, kazanım ve tahribatlarıyla, dünya ekonomik düzeninin çerçevesini değiştiren 'küreselleşme' gerçeğinin muhasebesini yapıyor. Bilgi ve iletişim teknolojilerindeki gelişmeler, yeni 'bilgi çağı' insanı, insan emeği ve bu emeğin değerindeki değişim, yaşanmakta olan Kuzey-Güney çelişkisi, bunun yarattığı adaletsizlikler, sivil toplum ve uluslararası örgütlenmeler ile çokuluslu şirketlerin satranç tahtasını andıran yeni ilişkiler ağındaki rolleri kitaptaki 'küreselleşme' tartışmasının arka planını oluşturuyor.
Prof. Gülten Kazgan bu eserinde, zengin Kuzey, yoksul Güney, gelişmiş-gelişmekte olan ülkeler, Doğu-Batı, Merkez-Çevre karşıtlıklarını ve bu ilişkiler ağı içinde küreselleşme gerçeğini karşılaştırmalı bir perspektifle tahlil ediyor.
(Tanıtım Bülteninden)

Stok Kodu
9789756857045
Boyut
160-230
Sayfa Sayısı
419
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2015-03
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat