Woodson’un İlk Bakışta Aşk adlı kitabı, bir ilk aşk romanı. On beş yaşındaki iki gencin, Elisha (Ellie) ile Jeremiah’nın (Miah) okul koridorunda çarpışmalarıyla başlar bu aşk. Bu karşılaşmanın ardından bir süre birbirlerini yeniden göremeyen iki genç, kendilerini sarıp sarmalayan yoğun duygu karşısında şaşkına dönerler. Birbirlerini yeniden gördüklerinde ise, bir daha asla ayrı kalamayacaklarını anlarlar.
Ellie ve Jeremiah, baş başa geçirdikleri ilk andan, el ele ilk tutuşmalarından ve ilk kez öpüşmelerinden sonra, ilk aşkın ne kadar özel olduğunu görürler. Ne var ki, Ellie beyaz bir Yahudi, Jeremiah ise zencidir ve çevrelerindeki dünya için “aşk” hiçbir şey ifade etmemektedir. Buna karşın Ellie ve Jeremiah, trajik sona değin aşklarını yaşamaya devam ederler.
“Bazı okurlar, Romeo ve Juliet ile Batı Yakası Hikayesi’nden yansımalar bulabilirler, ama genç okurlar burada sıradan imalar olmadığını hissedeceklerdir... Farklı ırktan iki gencin aniden kapıldıkları romantizme dair gerilim, her birinin kendi kimliklerine ilişkin düşünceleriyle karmaşık bir hal alıyor.”
- The Chicago Tribune--
Stok Kodu
9789756115152
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
159
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-04
Çeviren
Ruken Kaya
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat