Sezen Aksu Şarkılarıyla Büyüyen Kız Çocuğu

%20
Sezen Aksu Şarkılarıyla Büyüyen Kız Çocuğu,Mert Özmen
Sezen Aksu Şarkılarıyla Büyüyen Kız Çocuğu Biliyor musun, ben hala o on yedi yaşındaki genç kızım. Çünkü on yedi yaşımda başımda deli kavak yelleri eserken ve o, ilk aşkım başımda bir yağmur damlasıyla ve ben başımdaki o yağmur damlasıyla sırılsıklam, bir kırk beşlik plaktan sen beni anlatıyordun: "Boş yere değil ah inanmam / Koşarım yine ardından / Bulsam da olur bulmasam da / bu ümittir beni bil yaşatan."
...Ben terk edilmiştim, ama sen beni benden daha fazla anlatıyordun, o plakla sana inandım. ...O an kalbim sakinleşti, şarkılarınla her zaman tutunduğum sen, her zaman elimi hiç bırakmamış olan sen, şimdi de elimi tutuyordun, aslında elimi değil kalbimi tutuyordun.
... Seni ilk kez dinlediğim o plaktaki şarkıyı bu kez elimi tutarak, gözlerime bakarak benim için, yalnız benim için söylüyordun. Ve ben şu an yine senin bu şarkını ilk kez duyduğunda başında deli kavak yelleri esen ve beni aşktan sırılsıklam eden ilk aşkımı, saçlarımda bir yağmur damlası olarak gezdirdiğim yaşımda, on yedi yaşındaydım.
Teşekkürler, Minik Serçe, teşekkürler Sezen... Sezen Aksu Şarkılarıyla Büyüyen Kız Çocuğu, Mert Özmen, 9789756115220, İstiklal Kitabevi
Stok Kodu
9789756115220
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
320
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-09
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat