Laura - Aventerra’nın Sırrı (Ciltli)

%20
Laura Aventerranın Sırrı,Peter Freund

Liste Fiyatı : 27,00 TL
İndirimli Fiyat : 21,60 TL

Havale/EFT ile 21,34 TL
(Bu ürünü aldığınızda 21 puan kazanacaksınız)
   21

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
LAURA, ailecek müptelası olacağımız fantastik bir dünyanın kapılarını açıyor bizlere. Seriyi ilk kitabından başlayarak, tüm aile fertleri bir solukta okuyacak hatta çocuklar kitabı anne-babalarının elinden alabilmek için hayli ter dökeceğe benziyor.
Laura Leander, yaşıtlarından pek de farklı olmayan, sıradan bir genç kızın heyecan verici, fantastik öyküsünü anlatıyor. Laura güzel, ince ve son derece atletik yapılı bir kızdır. Ortalamanın üzerinde bir zekası vardır, akıllıdır. Dahası neşeli, dışa dönük kişiliği sayesinde birçok kişinin sevgisini kazanmıştır.
On üçüncü yaşgününde Laura, zamanın başlangıcından beri kendisine son derece özel bir sorumluluk verildiğini keşfeder: İyi ile Kötü'nün ezeli mücadelesinde Laura'nın önemli bir rolü vardır.
İlk macerasında, Karanlığın Güçleri tarafından Aventerra gezegeninden çalınan İlham Kasesi'nin peşinde tehlikeli bir yolculuğa çıkar. Aventerra, zamanın başlangıcından beri var olan, bizim dünyamıza paralel bir dünyadır. Bu dünya, insanoğlunun bütün mitoslarının, efsanelerinin, peri masalları ve fantezilerinin yuvasıdır, o masalların kahramanları, kötüler ve çeşit çeşit yaratık da en yalın biçimleriyle Aventerra'dadır. Bütün bu masalsı yaratıklar Işık ile Karanlık'ın sonsuz mücadelesinin içine hapsolup kalmıştır. Bizim dünyamızın durumu Aventerra'nın durumunu yansıtır, o masalsı dünyayı etkiler hep.
Laura, kaçırılarak insanların dünyasına getirilen İlham Kasesi'ni bulup ait olduğu yere, yani Aventerra'ya götürebilecek tek kişidir. Eğer Laura Leander bu son derece çetin görevi üstlenir ve güçlü düşmanların direncini kırıp işi zamanında tamamlarsa, Işığın Koruyucusu Elysion'un ölmesini engelleyebilecek ve böylece Kara Prens Borboron'un önderliğindeki Karanlık Güçler'in Işık ve İyilik üzerinde egemenlik kurmasını önleyebilecektir.
Görevini yerine getirebilmek için Laura'nın içindeki gücü keşfetmesi, içinde uyuyan yetenekleri ortaya çıkarıp geliştirmesi gerekmektedir. Prof. Aurelius Morgenstern, Mary Morgain ve Percy Valiant'ın yardımıyla Laura, zihin okuma, telekinesis ve rüyada yolculuk etme gibi olağanüstü beceriler kazanır.
Ama hepsinden önemlisi, başarı Laura'nın kendisine bağlıdır - korkularının üstesinden gelmesine, kendisini alt edebilmesine bağlıdır. Ancak o zaman kendisine biçilen büyük ve tehlikeli görevi yerine getirebilecektir. İnsanoğlunun yazgısı Laura'nın ellerindedir: Laura, Karanlığın zaferini engellemek zorundadır, yoksa yalnızca bizim dünyamız değil Aventerra da yok olup gidecektir.
1. Ciltte:
Birinci ciltte kahramanımızı olağan aile ve okul ortamında tanımaya başlarız. Biz okurlar da Laura'nın bildiğinden daha fazla bir şey bilmeyiz olup bitenler hakkında. Bekçilerin kahramanı olma yolunda ilerleyen Laura'nın peşinden gideriz. Laura'nın o çok önemli Kase'yi ararken ve kötülerin elinden almaya çalışırken yaşadığı macerayı birlikte yaşarız.
Birinci ciltte çeşitli karakterlerle tanışırız. Cüce devlerin sonuncusu Attila Morduk, Portak, kurt kadın Silva, ve sadık refakatçi, fısıldayan sis Rauenhauch Bekçilerin tarafında yer alan karakterlerdendir. Karanlığın tarafındaki karakterler ise gece elfi Albin Ellerking, şimşir ağacının korkunç köpekleri Dragan ile Drogur ve Zalim Taş Şövalye'dir. Daha sonraki öykülerde Laura'nın gelişimine tanık oluruz. Özel yeteneklerini nasıl güçlendirip mükemmelleştirdiğini ve sonunda nasıl ustalaştığını görürüz.
Laura'nın büyümesine de tanık oluruz: Üvey annesiyle çatışmaları, okuldaki sorunları, arkadaşlarıyla ilişkileri. Özel görevi nedeniyle Laura hep tetikte, hep harekete hazır durumdadır, Karanlık Güçler İlham Kasesi'ni yeniden ele geçirebilmek için her taşın altına bakar, İyi Güçlerle savaşırlar. Laura'nın ürkütücü macerasının sonlanmasına daha çok vardır.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789752730281
Boyut
140-220
Sayfa Sayısı
496
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2004-6
Çeviren
Özden Bilgin Arslan,
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat