Joseph O'Loughlin'in görünüşte mükemmel bir hayatı vardır; harika bir eş, sevgi dolu bir çocuk ve psikolog olarak başarılı bir kariyer. Ama bu kusursuz tablo, başlangıçta sıradan görünen bir cinayetle dağılıverir.
Genç bir kadının, onlarca bıçak yarasıyla adeta doğranmış haldeki cesedi bir su kanalının kıyısında bulunur. Otopsi raporuna göre, imkansız görünse de bu yaralar kurbanın kendisi tarafından açılmıştır. Polis, bu olayın bir intihar mı yoksa cinayet mi olduğunu aydınlatmak için O'Loughlin'in yardımını ister. Kurbanın yüzü, unutmaya çalıştığı olayları hatırlatan bir hayalet gibi Joe'nun hayatına nüfuz edecektir.
Joe, bir yandan da ağır psikolojik sorunları olan genç hastası Bobby Moran'ın aklın sınırlarını zorlayan kabuslarıyla başa çıkmaya çalışmaktadır. Gerçekse, kabuslardan çok daha ürkütücü ve uğursuzdur.
Kısa süre sonra Joe'nun hayatı, geçmişin hayaletleriyle dolu çok parçalı bir bilmeceye döner. Katilin ustaca kurulmuş maskesini indirmek ve ailesini korumak için bütün riskleri almak zorundadır.
“Şüphe en iyiler arasındaki yerini tartışılmaz bir başarıyla alıyor.“
Sunday Telegraph
“Dinamik bir kurgu, çok parçalı bir bilmece ve tırnak yediren bir gerilim.“
Mirror
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789752732018
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
483
Basım Yeri
İstanbul
Çeviren
Zuhal Bilgin,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat