Öğretmenler, Öğrenciler, Tüm Anne ve Babalar
Bir ülkenin kaderini belirleyen, ilke ve inkılâplarını düzenleyen, dünya tarihinin en şerefli köşesinde oturan ulu önder Atatürk'ün çocukluğu hakkında ne biliyorsunuz? Çanakkale Savaşı'nda, Milli Mücadele'de ve siyasi arenada sergilediği duruş, sizce tesadüf olabilir mi? Unutmayın ki, tarladaki kargaları kovalamakla yahut öğretmeninin yakıştırdığı adla "dâhi" olunmuyor.

Mustafa Kemal'in Atatürk'lüğe geçiş sürecini ilgiyle okuyacaksınız.


Bir Dâhi Yetişiyor, Türkiye'nin ulusal kurtuluş mücadelesinin mimarı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, ilke ve inkılaplarla çağdaşlaşmanın yolunu açan Ulu Önder Atatürk'ün çocukluğunu ele alıyor.

Bir ulusun kaderini çizmiş, bir ülkenin sınırlarını belirlemiş, vatanı için kurduğu hayalleri gerçekleştirmiş olan Mustafa Kemal Atatürk nerede, nasıl, hangi koşullarda büyüdü? Çağını aşan dünya görüşü nasıl şekillendi? Bir ülkeyi külle-rinden diriltecek gücü kendinde bulmasını sağlayan özellikleri nasıl oluştu? Karakterinin ve kişiliğinin oluşumunda kimlerin, nelerin etkisi oldu?

Bir Dâhi Yetişiyor, Mustafa adlı bir çocuğun Atatürk olmasını sağlayan temel taşlar üzerine kuruldu. Onun çocukluğu hakkında, tarlada kargaları kovma anısından başka bir şey bilmiyorsanız, bu kitabı mutlaka okumalısınız.

KİTAPTA AYRICA ŞU BÖLÜMLER BULUNMAKTA:
o Atatürk'ün kronolojik yaşamöyküsü
o Atatürk için ne dediler?
o İleri okumalar için kitap önerileri
o Fotoğraf albümü
Stok Kodu
9759759992897
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
160
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat