İki önde gelen sosyal ve kültürel tarihçi tararından yazılan bu kitap iletişim araçları üzerine bir başyapıt niteliği taşımaktadır. Yazarlar karmaşık ve çok sayıdaki gelişim yollarını izlemişlerdir, iletişim medyası ile sosyal ve kültürel yaşamın diğer görünümleri arasındaki etkileşim ele alınmıştır.
Bu kitabın ilgi alanı çok geniştir. Matbaanın bulunmasından ınternet çağına kadar olan geniş bir zaman dilimini kapsayan kitapta Medya olarak adlandırılan tüm öğeler ile ilgılenilmiştir. Bunlar arasında sözlü ve yazılı iletişim araçları da bulunmaktadır. Kitap ayrıca dijital iletişim teknolojisi ile birlikte internetin yaygın olarak kullanılması ve küreselleşme fenomenim inceleyerek iletişim araçlarının birbirine yaklaşmasını ve birlikte kullanımlarını da içerir.
Teknolojik gerekircilikten kaçınılarak ve düz bir evrimsel gelişme önyargısı reddedilerek, zengin ve çeşitli bir iletişim medya tarihi ortaya konulmuştur. Bu çalışma, tarih, medya ve kültürel çalışmalar ve gazetecilik öğrencileri için meal bir metin olmanın yanı sıra genel okuyucular için de iyi bir başvuru kaynağı olma özelliğine sahiptir.
(Arka Kapak'tan)

Stok Kodu
9789758408719
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
400
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2004-12
Çeviren
İbrahim Şener,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat