Kitapta, günümüz reklamcılık ve iletişim dünyasında yaşanan değişimler incelenirken aynı zamanda bu sektörlerde reklam üretimini yapan, yaratıcı faaliyetlerde bulunan tasarımcılara mesleki yaşamlarında uymaları gereken temel ilke ve kurallar tanıtılarak, onlara yol gösterilmek istenmiştir .
Bu nedenle kitabın ilk olarak hitap edeceği kitle, reklam sektöründe çalışmayı amaçlayan grafik tasarımcılarıdır. Kitap, öncelikle bu kesime çalışma yaşamlarında karşılaşacakları görsel reklam ürünlerinin grafiksel tasarımı konusunda gereksinim duyacakları kuramsal ve uygulamaya dönük bilgileri vermeyi amaçlamaktadır.
Kitabın ikinci olarak hitap etmek istediği okuyucu kitlesi ise, reklam sektöründe pazar araştırmacısı, halkla ilişkiler uzmanı, reklam yazarı, müşteri temsilcisi, illüstratör olarak faaliyet gösteren ya da bu tür hizmetleri talep eden reklam veren kuruluşların temsilcileridir. Bu gruplara reklam iletişiminde grafik tasarımın önemi ve görsel iletişimin etkinliğinin sağlanmasında dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında bilgi verilmiştir.
Böylece kitabın önemli bir amacı da, reklam veren kesim ile reklamı gerçekleştiren uygulayıcıların birbirlerini daha iyi anlamalarına imkan sağlamaktır.
Stok Kodu
9789750163159
Boyut
150-210
Sayfa Sayısı
240
Basım Tarihi
2009-10
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat