Saat Yönünde Düşünme İnnovasyonel Liderlikİnnovasyonel Liderlik

%20
Saat Yönünde Düşünme,Dennis Stauffer
Saat Yönünde Düşünme, İnnovasyonel Liderlik, adından da anlaşılacağı gibi; innovasyonu, yani yenilikçi düşünerek özgün bir lider olma yolunda ilerlemeyi anlatıyor. Bu basit başucu kitabı ile innovasyonun bir tercih değil, gereklilik olduğunu anlayacaksınız. İlk olarak Stauffer, değerli fikirler yaratmanıza ve uygulamanıza olanak sağlayacak “Saat Yönünde Düşünme“ sistemini basit bir metaforla anlatıyor, sonra her seviyede performansı güçlendirecek, innovasyonu teşvik edecek ve büyümeyi hızlandıracak teknik ve stratejileri, dolayısıyla “İnnovasyonel Liderlik“ konseptinin temel özelliklerini veriyor.
Çalışanların düşünme, yöneticilerin ise liderlik etme tarzlarını değiştirecek bu eşsiz ve güçlü strateji, yepyeni bir model sunuyor.
Yenilikçi liderliğin kritik özellikleri konusunda mükemmel bir rehber. Bu ilkeler ve kalıplar, organizasyonunuzun performansını büyük ölçüde artıracak.
Richard N. Knowles, “The Leadership Dance“ kitabının yazarı, E.I. Dupont Eski Yöneticisi
Dennis Stauffer karmaşık fikirleri, net ve kolay anlaşılır bir dille anlatıyor. İş dünyasının liderleri, hızla değişen bir çevrenin gerektirdiği pratik ve zeki bir tutumu, bu kitapta bulacaklar.
Mary Ann Alison, “The Complexity Advantage“ kitabının yazarı, Allison Group Başkanı
Modern iş dünyası, karşılaştığımız karmaşıklığı anlaşılı kılmanın yollarını bulmamızı gerekiyor. Dennis Stauffer bunu açıklık ve öngörü ile yapıyor.
Glenda Eoyang, “Coping with Chaos and Facilitating Organization Change“ kitabının yazarı, Human Systems Dynamics Institute Kurucusu
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789944969215
Boyut
140-210
Sayfa Sayısı
111
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-12
Çeviren
Merve Duygun,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat