Çantadan Zirveye Tıbbi Mümessil Nedir? Nasıl Olunur?Nedir' Nasıl Olunur'

%20
Çantadan Zirveye Tıbbi Mümessil,Hüseyin Akduman
Sağlık sektörünün insan sağlığına yönelik ürettiği ürünlerde ve sunduğu hizmetlerde kalite anlayışı tek ve standarttır. Bu anlayış, sağlık sektörünün en önemli dinamiğini oluşturan ilaç endüstrisinin ürün ve hizmetlerine de yansımıştır. Bu nedenle ilaç firmaları, ülkelerin gelişmişliğinde önemli bir paya sahiptir.

İlaç sektörü, çalışan profilinde insana odaklı çalışma ve kaliteli hizmet üretme anlayışı esas olmak durumundadır. Bir şirketin ya da bir ulusun rekabet karşısındaki en önemli gücü, sahip olduğu insan kaynağının bilgi, algı ve kararlılık düzeyinde yatmaktadır. Böyle bir insan kaynağının oluşum süreci başlatacak olan anlayış, kendine ve topluma karşı sorumluluklarının farkında, değişime ve dönüşüme açık, yaptığı işi seven, en önemli kariyerin işini iyi yapmak olduğuna inanan bireylerden başlayacaktır.
Tıbbi Satış Mümessilleri ve mesleğe aday olanlar, bu sorumluluğun farkında olmak için kendilerini ve mesleği doğru tanımlamaları gerekmektedir. Diğer yandan ilaç endüstrisinin diğer tüm pozisyonları, aslında Tıbbi Satış Mümessilleri'nin işini kolaylaştırmak, onları başarılı kılmak için çalışmaktadır. Satamıyorsanız, üretmenizin de bir gereği yoktur.

Bu nedenle endüstrinin diğer pozisyonlarında çalışmak isteyen veya çalışanlar açısından işini iyi yapma önceliğine sahip olanlar için, Tıbbi Satış Mümessilini yakından tanımak ve bu mesleği doğru tanımlamak önemli bir ayrıcalık olacaktır.
Neden okumalı?
İlaç sektöründe başarılı bir bölge ya da şirket yaratmanın yolu, belirli bir alanda tek başına şirket gibi hareket edebilen, doğru müşteriye, doğru önceliklerle ve yaklaşımla giden, o bölgenin tüm sorumluluğunu üstlenerek kârlı çalışan ekipler yaratmaktan geçmektedir.
Bunu gerçekleştirmek, mesleği ve sektörü doğru tanımlamış adaylar, Tıbbi Mümessiller ve yöneticiler yaratmaktan gerekmektedir. TibbiMumessil.Com'un yaklaşık 46.000 kullanıcısının 40 forumda açtığı 5.000 konuda yazdığı 70.000 mesaj bu çabanın ve ihtiyacın önemli bir göstergesidir.
Profesyoneller Ne Dedi?
Kimisi doğuştan mümessil olarak doğar, bu iş için yaratılmıştır sanki. Size sadece onu yetiştirmek ve eğitmek kalır.
Saygın Konak / Novartis - Kurumsal Danışman
Tıbbi Tanıtım Temsilcileri olmasa bizim de olmamıza gerek yoktu. Ekmeğimizi Tıbbi Tanıtım Temsilcilerimizin emeğiyle kazanıyoruz. Başarımızda rolleri çok kritik.“
Ecz. Ayşe Deniz Özger / Eczacıbaşı İlaç Pazarlama - Genel Müdür
Tıbbi Satış Mümessilliği'ni meslek olarak görürseniz burada başarılı olma şansınız çok yüksek. Meslek olarak görmezseniz, bu benim mesleğim diye tutunmazsanız bu işe; o zaman bu iş sizin için sıradanlaşarak, her an başka yerlere baktığınız, kendinize başka pozisyonlar aradığınız basamak haline gelir.
Gökhan Akdoğan / MediteraHomeCare - Genel Müdür
Firmalar sadece anatomi, fizyoloji öğreterek ya da satışı, pazar payını öğreterek iyi Tıbbi Mümessil yetiştiremezler. İnsanlara bu mesleği sevdirmeleri lazım. Eğitimlerde yapılan de-tailinglerle sahada çalışmak aynı şey değil.
Gazanfer Sürgeç / Bayer - Emekli Tıbbi Satış Mümessili
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789944969437
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
256
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-3
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat