Aşık Bir Kadının Başaramayacağı Şey Yoktur
Yıl 1948. Yer Süveyş, Port Said. Krallık karşıtı yoksul bir devrimci. Ve 16 yaşında, vatansever, idealist bir genç kız. Soylu ve varlıklı ailesinin başta karşı çıkmasına rağmen, kendisinden 15 yaş büyük Enver'le evleniyor ve ülkesi Mısır'ın, hatta dünyanın kaderinde belirleyici bir rol oynayan Ortadoğulu ilk kadın oluyor.
Cesaret, İrade ve İnanç... Merhamet ve Hizmet.
Cihan Sedat'ın öyküsü, bağımsız bir Müslüman kadının, vatanseverin, eşin ve annenin yaşamının tutkulu ve dürüst bir anlatımı. Cihan, Mısırlı köylü kadınlara dikiş dikmesini öğretip ekonomik bağımsızlıklarını kazanmalarını sağlıyor. Savaş gazilerine onurlu bir yaşam sürebilecekleri kentler, öksüz çocuklara anne kucağında büyüme şansı tanıyan köyler kuruyor. '67 ve '73 Mısır-İsrail Savaşı'nda yüreklendirdiği ev kadınları ile beraber askerlerin yaralarını sarıyor. Ve kadın hakları için mücadele ediyor.
"O, çok yetenekli bir kadın: Akıllı, cesur ve çok merhametli. Yaşamı boyunca başından geçen zafer ve trajedilerle, çevresindeki insanların da bu yeteneklerinden faydalanmasını sağlamıştır."
Henry KISSINGER
Stok Kodu
9789756698990
Boyut
138-210
Sayfa Sayısı
530
Basım Yeri
İstanbul
Çeviren
Duygu Günkut
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat