Amerikan Psikoloji Derneği Yayım Kılavuzu (APA)(APA Yazım Kılavuzu ve APA Yazım Kuralları )

%10
Amerikan Psikoloji Derneği Yayım Klavuzu,Cenk Pamay

Liste Fiyatı : 37,00 TL
İndirimli Fiyat : 33,30 TL

Havale/EFT ile 32,90 TL
(Bu ürünü aldığınızda 33 puan kazanacaksınız)
   33

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Apa Yazım Kuralları & Apa Yazım Kılavuzu & Akademik Yazım Kuralları
Kimler İçindir?
Yaklaşık 90 yıldır uluslar arası akademik yazım kuralları üzerine çalışmalar yapan APA tarafından hazırlanan bu kılavuz, aşağıdaki meslek grupları başta olmak üzere, birincil derecede önemli bir kılavuz kitaptır.
Her türlü akademik metin ve makale yazanlar
Dergi editörleri
Kitap editörleri
Araştırmacılar
Yazarlar
Öğretmenler
Rapor ve sunum hazırlayanlar
Apa Yayım Kılavuzu, sosyal bilimler alanında, uluslar arası çalışmalarda en önemli biçem kaynağıdır. Ayrıca bütün akademik metinlerin hazırlanmasında yardımcı ve yönlendirici yazım kılavuzu rolünü üstlenen APA Yayım Kılavuzu, bugün dünyadaki pek çok bilimsel kuruluş tarafından rehber edinilmiştir. Uluslar arası saygınlık ve geçerliliği olan binlerce bilimsel dergi; bu kılavuza uygun yayın yapmakta ve yazarlarına da bu kılavuza uymaları şartını getirmektedir.
Şimdiye Dek 10 Milyondan Fazla Sattı !
Dünya'da 10.000.000'dan fazla satış yapmış olan Amerikan Psikoloji Derneğinin Yayım Kılavuzu, sözcük ve verilerle etkili bir iletişim kurmanın esas olduğu psikoloji, davranış bilimleri, sosyoloji, işletme, ekonomi, hemşirelik, sosyal hizmetler, kriminoloji, adalet yönetimi ve diğer alanlardaki yazarlar, editörler, öğrenciler, öğretmenler ve profesyoneller için yazı stili konusunda seçkin bir rehberdir. Yayım Kılavuzu; dilbilgisi, yazı teknikleri ve Apa stili üzerine açık ve anlaşılır yönergeler sağlamanın yanı sıra yazı, rapor ve sunum hazırlamak için, resmî geçerliliği olan, kullanılması kolay bir kaynakça ve kaynak verme sistemi sunmaktadır. Kılavuz; sayıların, ölçü birimlerinin, istatistiksel ve matematiksel verilerin, tabloların ve şekillerin nasıl yazılacağı ve ifade edileceğiyle ilgili her türlü detayı kapsayan bilgiler vermektedir.
Beşinci Baskı, hem yeni hem de tecrübeli okuyucular için anlaşılır ve ikna edici bir yazı yazmak, sunmak ve yayınlamak üzerine eksiksiz bir kaynaktır.
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789752562028
Boyut
155-220
Sayfa Sayısı
448
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-03
Çeviren
Zeynep Gökay Üstün,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat