Şehrin Hukuku Çevre ve Kültür Değerlerinin Korunmasında Bir Karşı Saldırı Aracı Olarak HukukÇevre ve Kültür Değerlerinin Korunmasında Bir Karşı Saldırı Aracı Olarak Hukuk

%18
Şehrin Hukuku,Derviş Parlak

Liste Fiyatı : 11,00 TL
İndirimli Fiyat : 9,02 TL
(Bu ürünü aldığınızda 9 puan kazanacaksınız)
   9

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Mayıs 2006'da aramızdan ayrılan Avukat Derviş Parlak, Şehrin Hukuku ile yeniden bizlerle.
Şehrin Hukuku hazırlanırken, ilk planda, meslek hayatı boyunca çevre ve kültür değerlerinin korunması konusunda uğraş vermiş Derviş Parlak'la aynı amaç için mücadele edenlere bir kılavuz olması amaçlandı.
Derviş Parlak, Şehrin Hukuku'nda bir araya getirilen yazılarında, kentsel sorunlara ilişkin seyretmekten, eleştirmekten ve yalnızca durum saptaması yapmaktan başka yapabileceğimiz bir şey yok mudur? sorusunun hukuksal cevaplarını veriyor. Hakların hak aramak isteyenler için var olduğunu vurgulayan Derviş Parlak, şöyle devam ediyor:
“Kentsel sorunların mevcut yapı karşısında aşılması, kendilerini “kentli“ hissedenlerin sokaklarına, mahallelerine, yeşil alanlarına, kısacası tüm kentsel değerlerine hukuksal etkinlik çerçevesinde sahip çıkmalarından geçiyor. Hukuku yalnızca bir “savunma aracı“ olarak göremeyiz. Hukuk, yasadışı saldırılara uğrayan kentlerde, bir “karşı saldırı“ aracı olarak da değerlendirilebilir.“
Hukukçu olmayanlara da hitap etmek amacıyla Park Otel, Gökkafes, Kadıköy “Pyramid,“ radar kuleleri gibi kamuoyunca yakından bilinen ve takip edilen somut olaylardan örnekler veren Derviş Parlak, kuralları, anlayışları, amaçları bir anlamda ete kemiğe büründürüyor ve onların daha iyi anlaşılmasına katkıda bulunuyor.
Güncel ve güncelliğini daha uzun süre yitirmeyecek bir kitap...
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789758859603
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
180
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-05
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat