İngilizce gramer esaslarını konu bağlantıları göz önünde bulundurularak, çok açık ve oldukça kolay anlaşılır bir anlatımla hazırlanan bu kitabın en temel özelliği konularla ilgili çok sayıda örnek içermesidir.
Kitabın içinde yer alan bazı konular resimler ve şemalar kullanılarak açıklanmıştır. Bu sistemin kullanılmasındaki temel amaç dil öğretiminde görselliğin oldukça önemli oluşudur.
Dil öğrenmeyi hedefleyen kişilerin ana dilleri ve hedef dilin tamamen ortak özellikler içermediğini bilmeleri gerekmektedir. Bu kuraldan hareketle, kitapta kuralların bire bir Türkçe karşılıklarından daha çok yüklü oldukları anlamlar ve kullanım yerleri öğretilmeye çalışılmıştır.
Bu kitap adından da anlaşılacağı gibi bir tür gramer rehberi durumundadır. Bir gramer konusunu etraflıca çalışıp öğrenebileceğiniz gibi, aynı zamanda o kuralların, diğer gramer kuralları ile ilgilerini de kurabilmemiz için size referans bölümler hazırlanmıştır.
Kitabın içinde yer alan “uyarı“ bölümleri çalışıyor olduğunuz gramer konusunun en önemli detaylarını özetler niteliktedir. Ayrıca bu bölümler karıştıracağınızı düşündüğüm konuları toplu halde görmenizi sağlayacaktır.
Kitabın en sonunda bulunan bir bölüm; İngilizce'de sık kullanılan, fakat kullanımı karıştırılan ifadelerin tarafınızdan algılanmasını kolaylaştıracak ve elinizde güzel bir kaynak olacak niteliktedir.
Öğrenmenin en temel bölümlerinden biri de değerlendirmedir. Kendinizi denemeniz ve öğrendiklerinizi ölçmeniz için Test Yourself“ bölümü de kitapta yer almaktadır.
(Kitap Arkası)
Stok Kodu
9789756659038
Boyut
195-275
Sayfa Sayısı
438
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2001-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat