Havayolları ya da büyük alışveriş merkezlerine girerken üstümüzün ve çantamızın kontrolünü yapan X-Ray cihazları ortamın güvenliğini sağlıyor. Aynı şekilde insanlararası iletişimin güvenliğini sağlayacak, karşımızdakinin tavırlarını, tepkilerini, davranışlarını ve yaşam şekillerini anlamamıza yardımcı olacak böyle bir X-Ray gözlüğünü haya edebiliyor musunuz?
Gözlüğümüzü takar ve karşımızdaki kişiye bakarak “şimdi kızabilir“, “ismimi hatırlamaması normal“, “arka planda kalmaktan rahatsız olur“, “çok düzenli“, “oldukça duygusal“, “işkolik“, “mantıklı“ ya da “arkadaş canlısı“ gibi yorumlar yapabilirdik. Ayrıca bize onun hakkında bilgi veren ve davranışlarını kestirmemize katkısı olan bir gözlük, işimizde, evimizde ve sosyal hayatımızda iletişim sigortası olurdu.
Hayal ettiğimiz bu gözlük, ileriki yıllarda icat edilebilir mi bilmiyoruz. Ancak elinizde bulunan “İnsan Tanıma Kılavuzu“ en az bu gözlük kadar işe yarayacaktır. Bu kitabın amacı, sizin “insan sarrafı“ olmanız için gerekli olan kişiliğin renklerini, yüzün anlamını ve beden hareketlerinin sırlarını açıklamaktır.
Kısacası işinizde, evinizde ve sosyal hayatınızda başarılı bir iletişimci olmanız için hayatın rengi, yüzü ve hareketleri sizi çağırıyor.
(Tanıtma Yazısından)
Stok Kodu
9799756347712
Sayfa Sayısı
237
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-10
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat