Annelerimizin Şifalı BitkileriBitkilerle Hastalıkları Tedavi Reçeteleri

%20
Annelerimizin Şifalı Bitkileri,Sema Yurdakul
Eski çağlardan beri insanlar doğayı ve çevrelerini gözlemlemişler, birçok denemeden sonra bitkileri sınıflandırmışlardır. İnsanlık yüzyıllar boyunca bitkileri kullanarak hastalıklarını tedavi etti. 20. yüzyılın başlarında modern tıbbın gelişmesiyle birlikte, bitkisel tedaviler bir kenara atıldı ve unutuldu. Bitkisel ilaçlara kocakarı ilacı denilmeye başlandı. Yıllar geçtikçe kimyasal ilaçların yan etkilerinin ortaya çıkması ve modern tıp ilaçlarının hala birçok rahatsızlıkta tam bir başarı sağlayamaması sebebiyle Annemizin Şifalı Bitkilerine dönüş başladı. Tıp biliminin ilerlemesiyle birlikte, bitkilerin içeriğindeki çoğu etkenler ortaya çıkarılmış ve hangi hastalıklara nelerin faydalı olduğu tespit edilmiştir.
Çevremizdeki birçok bitki, çeşitli hastalıkların tedavisinde önemli işlevler üstlenmişlerdir. Acı kırmızıbiberi Türk toplumu olarak çok tüketmekteyiz, fakat acı kırmızıbiberin kansere karşı tedavi edici etkisinin ve içerdiği kapsaikin maddesinden dolayı çok etkili bir ağrı kesici olduğunun farkında değiliz.
Eskiden hastalandığımızda, büyüklerimiz bizi doktora götürmek yerine evde bulunan ya da aktarlardan alınan bazı bitkileri karıştırarak özenle kaynatır ve bizi bu karışımları içirerek iyileştirirlerdi.
Annelerimizin Şifalı Bitkileri; çeşitli hastalıklara karşı bitkisel tedavi formüllerini ve bitkiler hakkındaki bilgileri içermektedir. Ancak şu unutulmamalıdır ki; herhangi bir rahatsızlıkta önce doktora görünmek şarttır.
Stok Kodu
9789759146818
Boyut
135-215
Sayfa Sayısı
206
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-11
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat