Vahiy nurunun alabildiğine perdelendiği bir ortamda, ne yapmalı? Tabiat ve felsefe gecesinden bir çıkış yolu bulabilmek için, ucu sabaha çıkan bir yürüyüş gerek. Ubudiyet miracına giden bir yola başlayabilmek için. Önümüzde duran engelleri aşabilmek için. Bu kitap, işte böyle bir gece yürüyüşü'nün notlarını taşıyor.

Bence Metin Karabaşoğlu'nun en önemli özelliği, İslâm'ın hakikaten uygulanabilirliğini insana kanıtlayacak türden yazılar yazması... Dinî yayınevlerinden çıkan bazı kitaplarda kâinatın âhengine, yaratılmışlıktaki kusursuzluğa dikkat çekerek insanın Yaratana yönelmesi istenirken, bu dünyada yaşayanlar sorunun gezegenlerin birbirine çarpmadan hareket etmesinde olmadığını biliyorlar. Sorun insanın hayat kurmadaki bencilliği, paragözlüğü, çıkar düşkünlüğü... Çözümler Metin Karabaşoğlu'nun kitaplarında birçok çözüm mevcut. Herkese öneririm."

Metin Karabaşoğlu'nun okuduğum ilk kitabı. Hiç farketmediğim, üzerinde hiç düşünmediğim o kadar çok şey farkettim ki bu kitapta. Karabaşoğlu bu kitabıyla önemsediğim yazarlar arasına girdi. Herkese tavsiye ederim."

Metin Karabaşoğlu'nun bu kitabından çok etkilendim. Beyazın siyah, siyahın beyaz; ya da ateşin su, suyun ateş gibi gösterildiği şu ahir zamanda insanı kendine getirmeye yeterli."

Metin Karabaşoğlu'nun okuduğum ilk kitabı. Bu kitabı okuduktan sonra tam bir Metin Karabaşoğlu tutkunu oldum ve neredeyse diğer bütün kitaplarını okudum."
Stok Kodu
9789758285068
Boyut
140-210
Sayfa Sayısı
200
Basım Tarihi
2013
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat