Diktatör, Şeytan, SöylevAdolf Hitler Üzerine Sorular ve Cevaplar

%29
Diktatör Şeytan Söylev,Anna Maria Sigmund
Hitler'in iktidarı ele geçirmesi niye engellenemedi?
Almanları diktatörlüğüyle nasıl etkiledi?
Kendi köklerinin izlerini neden sildi?
Niçin kimse Hitler'i öldüremedi?
Nasyonal Sosyalizm propagandası Adolf Hitler'i insanüstü varlık olarak göklere çıkarmışken, haber magazin dergisi “Der Spiegel“ onu “20. yüzyılın en insanlık dışı siması“ şeklinde niteliyordu. Neredeyse farklı bir gezegenden geldiğine inanılan ve 12 yıl dünyayı kasıp kavurduktan sonra iz bırakmadan ortadan kaybolan, dünyanın en meşhur diktatörünün dönüşümü, kökleri, Avusturya'daki vatani görevi, askerlikten kaçışı, çevresindeki insanlar üzerindeki karşı konulamaz etkisi, yükselişi ve gizemli gücü...
Konuşma ve hitabetiyle kitleleri âdeta hipnotize eden diktatörün, söylevleriyle bir çağa nasıl damgasını vurduğunu belgelerle takip eden Anna Maria Sigmund, çağdaşlarından birçoğunu, hatta farklı kökenlere ve eğitime sahip olanları bile yönlendiren Hitler'in hayatına objektif bir bakış sunuyor.
Führer'in kökeni ve gençliğiyle ilgili yazılmış ve söylenmiş sayısız iddiaya yanıt arayan Sigmund'un bu çalışması, önemli bir belge niteliğinde. Detaylı incelemeler ve yeni kaynaklarla desteklenen kitapta, Hitler'in geçmişi, kökeni ve ailesi hakkında daha gerçekçi sonuçlar elde eden yazar, hakkında çok konuşulan bir liderin aslında ne kadar tanıdığımızı gözler önüne seriyor.
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789944714358
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
326
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-02
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat