Devlet-mafya-siyaset üçgenindeki kirli ilişkileri saklanamayacak şekilde ortaya döken Susurluk Kazası'na ek olarak daha öncede elde edilen bilgiler bir çetenin varlığına işaret ediyor gibiydi! Oysaki Aktüel Dergisi Susurluk Skandalı patlamadan çok önce yayımladığı Hüseyin Baybaşin röportajıyla devlet-mafya-siyaset üçgenindeki kirli ve bir o kadar da büyük ilişkilere zaten dikkat çekmişti. Aktüel Dergisi'nde çalışan bir grup gazeteci, bu noktadan hareketle, derin devlette örgütlenen çetelerin hukuk dışı eylemlerini gün ışığına çıkarma yolunda mesai harcamaya karar verdi.
Ve... Abdullah Çatlı'nın Amerikan istihbaratıyla ilişkisini, Yeşil'in ANAP eski lideri Mesut Yılmaz'ın Budapeşte'de yumruklanmasıyla bağlantısını, yine Yeşil'in Çankaya Köşkü'ne uzanan ilişkilerini, bilinen tek vesikalık fotoğrafını, Yüksekova'da örülmek istenen üniformalı çete soruşturmasını, İHD eski genel başkanı Akın Birdal suikastını örgütleyenleri, ayrıca itirafçı Murat Demir'in ağzından Güneydoğu'daki haraç, infaz, uyuşturucu operasyonlarını gün yüzüne çıkardı.
'Derin Devletin Peşinde' bir anlamda 'derinlerin gizli tarihi' olarak çıkıyor okuyucunun karşısına. Ve, zamanın bütün değişkenliğine rağmen Türkiye'de yaşanan gelişmeler bir kez daha ortaya koyuyor ki hala 'hiçbir şey göründüğü gibi değil.'
Stok Kodu
9799758658243
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
359
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat