Derin Vatan"yenilgi Yenilgi Büyüyen Zaferlerin Ülkesi..."

%29
Derin Vatan,Nuh Gönültaş
“Erler savaşıyor, subaylar nerede?“ başlıklı yazısıyla uzun süre gündemden düşmeyen; Türkiye Yazarlar Birliği 2007 yılı, yılın yazarı ödüllü Nuh Gönültaş, çarpıcı üslubu, keskin kalemi ve alabildiğine doğurgan bakış açısıyla zihinleri zorluyor.
Gönültaş, 'Oy Dağlıca Dağlıca', 'Bu vatan herkese yeter! Nazım da gelsin ötekiler de', 'Üç ittifak on bir örgüt üst birim Ergenekon', 'Düğmeye basma merakı', 'İdam sehpasına Kur'an ve bayrakla çıkanlar', 'Hz. Ali ortak değerdir', 'Faşistliğin sevabı olmaz' ve 'Şehit komutan Barlas Gültepe'nin askeriydim' gibi çok ses getiren makalelerini içeren son kitabı 'Derin Devlet' ile bir kez daha 'benmerkezci sistem'in yumuşak karnına dokunuyor.
Başkaldırının ve başkaldıranın hoş görülmediği topraklarda; kalemini kuşanmış, yüreğini ortaya koyan, düşündüğünü söylemekten çekinmeyen, çözemediğimiz sorunların altında boğulacağımızı söyleyen bir kalemden; derin devlete, kısır döngülere, anlayışsızlığa, teröre, idam cezalarına, siyasete, düne, bugüne ve yarına dair bir manifesto!
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789944714365
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
240
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-02
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat