Tarih gizli cemaatlerin fısıltılarıyla, eski insanların yasak bilgilerini koruyan büyücülerin, simyacıların, kahinlerin sözleriyle doludur. Uygarlıkların gidişatını yönlendiren, gizemlerle karşılaşan seçkin insanlar, bütün halkların yazılı belgelerinde kayıtlıdır.
Gerçekte gizli cemiyetler sıradan hayatın pek çok yüzüne ayna tutar. Üye olmanın ya da katılmanın nihai önemine binaen, üyeliğin daima bir ayrıcalığı vardır. Bu futbol takımları ya da yerel kulüpler gibi gizli olmayanlar da dahil bütün insan etkinliklerinde görülür. Bu üyelik ayrıcalığı, gizli cemiyetlerin en güçlü silahlarından biridir. İşaretler, parolalar ve diğer araçları kullanırlar.
İnsanoğlunun gidebildiği her yere masonluk da gitti. Ve masonluk, gizliliği farklı açıklasalar da dünyanın en eski gizli örgütü olma özelliği ile bütün gizli örgütlerin ilham kaynağı oldu. Bu kitapta kendilerini “dul kadının çocukları“ veya “Hiram Usta'nın çocukları“ olarak adlandıran masonlar kendi kaynaklarından elde edilen bilgilerle anlatılıyor. Elinizdeki kitap, Masonlukla ilgili tüm sırları açıklama iddiasında değildir, zira gizli cemiyetler tüm güçlerini gizlerinden almaktadır!
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9799758658854
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
167
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2002-12
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat