Başım Bu Şeyin İçinde Daha Mı Büyük Görünüyor

%28
Başım Bu Şeyin İçinde Daha Mı Büyük Görünüyor,Rande Abdal Fattah
Avusturalyalı 16 yaşındaki Amal'ın başörtüsü takma kararı çok cesaret gerektiren bir şeydi. Kendisine yönelik olumsuz eleştirilerin üstesinden gelebilecek, arkadaşlarından kopmadan hala ilgi çekmeye devam edecek miydi?
Oysa o da pek çok yaşıtı gibi gençlik ve moda dergilerini takip ediyor, arkadaşlarıyla okul partilerine katılmak için ailesine türlü hikâyeler anlatıyor, en sevdiği tv dizisi "Sex and the City"i seyredebilmek için çeşitli yollar deniyordu. Nihayetinde her şeyi merak eden ve yaşayarak öğrenmek isteyen ama yetiştiği çevre ve inançlarının sorumluluğunu da almak için gayret gösteren genç bir kızdı Amal.
"BAŞIM BU ŞEYİN İÇİNDE DAHA MI BÜYÜK GÖRÜNÜYOR?", ironik bir kitap... Aynı zamanda dünyanın neresinde ve hangi inanca bağlı olursa olsun gençlerin benzer sıkıntıları, benzer hayalleri, benzer istekleri olduğunu gösteren, insana "Ah evet, tam da benim yaşadığım şeyler de böyle..." dedirten, hayatınızdan sahneler bulabileceğiniz son derece sevimli bir roman...
Yazar Randa Abdel-Fattah ise kitabı hakkında: "Ben öyle bir kitap yazmak istedim ki, okuyucu bu kitap sayesinde Müslüman bir genç kızın dünyasına girip, onun yaşadıklarına tanıklık etsin. Kendisinin yaşamış olduğu gençlik problem ve sendromlarının aynısını Müslüman olsun veya olmasın, o yaşlardaki her gencin yaşayabildiğini görsün." diyor.
Türkiye'deki "türban" tartışmalarına ışık tutacak sıra dışı bir gençlik romanı.
Stok Kodu
9789944714419
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
376
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-06
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
Kuşe
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat