Öğretici ruh nedir?
Çevrenize baktığınızda, etki altına aldığınız insanların sizden ne kadar yararlandıklarını gördüğünüzde veya etki alanı oluşturmak için gösterdiğiniz çabaya karşılık ortaya sizden bir parça çıktığında kendinizi bir “öğretici“ yerine koyabilir misiniz? Günlük koşuşturmaların insanları tek tip eylem ve tek tip düşünceye doğru yönlendirdiğini gördükçe, bizi kuşatan değer yargılarını yeterince ve istediğimiz gibi kullanıp kullanamadığımızı hiç düşündük mü? Veya okul öncesi anne ve babamızdan ya da okulda iken aldığımız teorik eğitimlerin bugün geldiğimiz noktada ne kadar işimize yaradığını...
Summerhill Okulu'nun kurucusu da olan yazarın elinden çıkan “Öğretici Ruh“, yarınları kuracak anne-babaların, öğretmenlerin nasıl yetiştirilmesi gerektiğini belirlerken, sadece okul yaşamını değil, günlük hayatın “öğreti“ye açık pencerelerinde uyulması gereken kurallar bütününü de eğitim düzleminde inceliyor.
Öğretici Ruh, kendisi olgunluk düzeyine ulaşmış anne-babalara, eğitimcilere kılavuzluk yapmasının yanısıra, nasıl bir terbiye, nasıl bir eğitim, nasıl bir öğretim, nasıl bir gençlik sorularına da sosyo-psikolojik açıdan yaklaşıyor.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789758515165
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
256
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2001-10
Çeviren
Kaan Alp,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat