Konfüçyüs

%35
Konfüçyüs,Yaşar Şahin Anıl

Liste Fiyatı : 6,00 TL
İndirimli Fiyat : 3,90 TL
(Bu ürünü aldığınızda 3 puan kazanacaksınız)
   3

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
Büyük filozof Konfüçyüs felsefesini: “Bir iyilik, bu dünyada mükafatını göreceğiniz için değil, içtenlikle yapılır. Sevginin mükafatı yine kendisidir. Sevgi her şeyi güzelleştirir sözleriyle Çinlilerin ulusal birliğini sağlamıştır. Konfüçyüs soylu bir aileden gelen bir askerin oğludur. 6 yaşında iken zekası, fedakarlığı ve yardımseverliği ile herkesin dikkatini çekmiş, 15 yaşına erişince de Çin bilgelerinin eserlerini inceleyerek kendi felsefesini oluşturmaya başlamıştır.
Konfüçyüs; zamanla Çin'in en büyük bilgesi katına yükseldi. Kuramları, ilke ve öğütleri MÖ 200 yılından itibaren, eski Çin'in resmi dini haline getirildi. Konfüçyüs kutsallaştırıldı.
Konfüçyüsçülük dini Uzakdoğu'da milyarlara varan Çinlilerin inancı oldu. Konfüçyüs'ün kişiliği ve kuramları üzerine dünyada ciltler dolusu kitaplar rafları doldurmasına rağmen elinizdeki bu biyografik küçük kapsamlı kitaptan insanlık âlemi için yine alınacak dersler vardır. Yurdumuzda yeterli bilgi boşluğunu doldurmak hakim Yaşar Şahin Anıl'ın bu eserinde Konfüçyüs'ün söz sözleri “Dualarında kitap dolu bir ev ve çiçeklerle süslü bahçeden başka bir zenginlik istemeyen“ Konfüçyüs'ün yaşam öyküsü sizlerle...
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789752820982
Boyut
105-195
Sayfa Sayısı
199
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-05
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat