Asr-ı Saadet döneminde yaşayan insanların çoğu, hatta Kur'anı Kerimin ilk muhatapları bile Kur'anı iyice anlamak ve amel etmek için Peygamberimizin(S.A.V.) tefsirine ihtiyaç duyuyorlardı. Hz Peygamber de (S.A.V.) bu durum karşısında açıklama yapmak zorunda kalıyordu. Bu açıklama bizzat kendisi tarafından ya da bir başkası tarafından yapılabiliyordu.
Açıklamalar genellikle fiili durumlar ve hüküm bildiren ayetler indiği zaman oluyordu. Sahabe-i Kiram da konuyu anlayıncaya kadar sorar, Peygamber de (S.A.V.) usanmadan konu hakkında bilgi verir,anlaşılmayacak durum bırakmazdı. Hz Peygamber (S.A.V.) Kur'anı Kerim ayetlerinin birçoğunun tefsirini yaptığını ancak tamamını yapmadığını güvenilir kaynaklardan biliyoruz.
Bu tefsirler sonraki dönemlerde de tefsir ulemasına kaynak oluşturmuş ve günümüze kadar gelmiştir. Her yönüyle ilmi ve akademik değeri çok yüksek olan bu eserimizi günümüzün ilahiyat çevreleri, Medrese elemanları, yüksek eğitim merkezleri ve ilgilenen herkes tarafından kaynak bir eser olduğu bilinmektedir.
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789757574354
Boyut
170-245
Sayfa Sayısı
352
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat